Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wydarzenia

Archiwum

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj:

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

poniedziałek, wtorek i czwartek w godzinach 10.00 - 15.00 
​środa - dzień wewnętrzny
piątek w godzinach 10.00 - 14.00

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20180620

"Dotknij Kultury 2018"

Data: 20.06.2018
Organizator: Dział ds. Osób Niepełnosprawnych, Muzeum UJ - Collegium Maius
Kontakt: don@uj.edu.pl
Witryna internetowa wydarzenia: www.dotknijkultury.pl

Już 20 czerwca 2018 r. zapraszamy na kolejną edycję wydarzenia „Dotknij kultury”. Odbędzie się ono tradycyjnie w Muzeum UJ - Collegium Maius w Krakowie przy ul. Jagiellońskiej 15.

Program wydarzenia obejmuje wykład otwarty „Od czekolady do morfiny”, który wygłosi Prof. Jerzy Silberring z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Wykład będzie tłumaczony na język angielski oraz polski język migowy. Na uczestników wykładu czekać będą także niespodzianki.
Po wykładzie odbędzie się prezentacja obrazu Józefa Mehoffera, przedstawiającego marszałka Józefa Piłsudskiego. Wysłuchamy audiodeskrypcji do obrazu autorstwa Róży Książek-Czerwińskiej, a Lech Kolasiński przygotuje jego graficzną adaptację, której będzie można dotknąć.
Następnie, istnieje możliwość zwiedzenia Collegium Maius UJ z uwzględnieniem potrzeb osób niewidomych (adaptacje dotykowe) i niesłyszących (PJM). Z uwagi na międzynarodowy charakter „Dotknij kultury”, jest też możliwość dołączenia do zwiedzających w języku angielskim.

Formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie www.DotknijKultury.pl.

Tradycyjnie, wieczorem na dziedzińcu Collegium Maius wybrzmi wspaniała muzyka. W tym roku na scenie pojawi się Stanisław Sojka z zespołem. Zapraszamy na koncert „Zobacz we mnie człowieka”.

Wstęp na koncert jest bezpłatny, ale obowiązują zaproszenia, które można zdobyć w konkursach organizowanych na profilu DON UJ na Facebooku lub kontaktując się z Działem ds. Osób Niepełnosprawnych UJ (tel. 12 663 43 40, e-mail: don@uj.edu.pl). Liczba miejsc ograniczona.

Włączcie się Państwo w Dotknij kultury 2018 – nauka i sztuka łączą pokolenia.

Kiedy: 20.06.2018 r.
Gdzie: Dziedziniec Collegium Maius, ul. Jagiellońska 15, Kraków

PROGRAM:

  • Wykład otwarty „Od czekolady do morfiny” - godz. 11:00, sala im. M. Bobrzyńskiego, Collegium Maius
  • Prezentacja obrazu Józefa Mehoffera, „Portret Józefa Piłsudskiego” z audiodeskrypcją i dotykowymi adaptacjami - godz.12:30
  • Zwiedzanie Muzeum UJ – dostępne dla wszystkich (tłumaczenie w PJM, w języku angielskim lub zwiedzanie z adaptacjami dotykowymi) – do godz. 15.00
  • Koncert Stanisława Soyki z zespołem „Zobacz we mnie człowieka” - godz. 20:00, dziedziniec Collegium Maius.
Plakat promujący wydarzenie "Dotknij Kultury 2018"