Archiwum Wydarzeń

Spotkanie z prof. Ianem Smythe'em

03.06.2011
W październiku b.r. Biuro odwiedził profesor Ian Smythe, pełniący funkcję Assistant Professor w Uniwersytecie Walijskim w Newport. Zaprezentował programy wspierające naukę i pracę osób z dysleksją typu text to speech, speech to text, programy do kreowania mapy myśli, przechowywania informacji oraz ułatwiające czytanie. W swojej prezentacji omówił też możliwe wsparcie dla osób z dysleksją w Uniwersytecie w Newport.
więcej o Spotkanie z prof. Ianem Smythe'em

III Krakowskie Dni Integracji

03.06.2011
W dniach 26-28 października odbędą się III Krakowskie Dni Integracji organizowane przez uczelnie wyższe Krakowa. W ramach tego wydarzenia, w dniu 27 października, Uniwersytet Jagielloński przystąpi do „Porozumienia" o współpracy krakowskich uczelni na rzecz wyrównywania szans w dostępie do edukacji osobom niepełnosprawnym.
więcej o III Krakowskie Dni Integracji

Premiera książki "Moja wędrówka"

09.06.2011
12 października w Biurze ds. Osób Niepełnosprawnych odbyła się konferencja prasowa w związku z premierą niezwykłej publikacji „Moja wędrówka", która jest pierwszą książką w Polsce opowiadającą o chorobie psychicznej i studiowaniu. W konferencji wzięli udział Prorektor UJ ds. dydaktyki - prof. dr hab. Andrzej Mania, Kierownik BON UJ Ireneusz Białek oraz Zastępca Kierownika Dagmara Nowak-Adamczyk. Dziennikarzom została przedstawiona publikacja i historia jej powstania oraz inne rezultaty projektu Konstelacja Lwa , czyli pierwszego na polskich uczelniach wyższych kompleksowego programu adaptacyjnego dla studentów mających problemy psychiczne.
więcej o Premiera książki "Moja wędrówka"

Książka "Moja wędrówka" na Uniwersytecie Jagiellońskim

14.02.2014
12 października na Uniwersytecie Jagiellońskim rozpowszechniana będzie niezwykła książka wydana przez Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych. Publikacja "Moja wędrówka" zawiera eseje studentów z problemami psychicznymi opowiadających swoje historie, a także refleksje wykładowców na ten temat. "Moja wędrówka" przełamuje wiele mitów i stereotypów towarzyszących chorobie psychicznej i osobom chorującym i stanowi pierwszą tego typu publikację w Polsce - wspólną refleksję studentów i wykładowców na ten trudny temat okryty aurą tajemniczości, tabu, a niejednokrotnie związany z wykluczeniem, nietolerancją i dyskryminacją.
więcej o Książka "Moja wędrówka" na Uniwersytecie Jagiellońskim

13. Targi Edukacyjne w Krakowie

10.06.2011
W ubiegłym tygodniu tj. 23-25 marca 2011 roku odbyły się 13. Targi Edukacyjne w Krakowie. Wydarzenie zgromadziło około 200 szkół średnich i wyższych oraz wielu zainteresowanych uczniów i studentów. Uniwersytet Jagielloński wyróżniał się kolorowym i rozbudowanym stanowiskiem, na którym odpowiedzi na różne pytania udzielali studenci poszczególnych wydziałów, pracownicy Działu Rekrutacji, Biura Promocji, a także przedstawiciele Biura ds. Osób Niepełnosprawnych.
więcej o 13. Targi Edukacyjne w Krakowie

Komisja ds. Osób Niepełnosprawnych przy Rzeczniku Praw Obywatelskich RP

14.02.2014
10 marca odbyło się spotkanie inaugurujące działalność Komisji ds. Osób Niepełnosprawnych przy Rzeczniku Praw Obywatelskich RP. W skład tego ciała zostali powołani pracownicy Biura Rzecznika oraz eksperci mający wskazywać na obszary życia społecznego, w których dochodzi do dyskryminacji ze względu na niepełnosprawność. Komisja będzie także doradzać Rzecznikowi we wszelkich sprawach związanych z poprawą sytuacji osób niepełnosprawnych w Polsce.
więcej o Komisja ds. Osób Niepełnosprawnych przy Rzeczniku Praw Obywatelskich RP

Zapraszamy na warsztaty Konstelacji Lwa

14.02.2014
Serdecznie zapraszamy na warsztaty: „Przerwijmy tabu - uczelnia wyższa wobec problemu zaburzeń psychicznych". Wydarzenie to jest organizowane w ramach programu Konstelacja Lwa i stanowić będzie pierwszą w Polsce debatę środowiska akademickiego na temat problemów psychicznych studentów i sposobów efektywnego wsparcia edukacyjnego dla nich.
więcej o Zapraszamy na warsztaty Konstelacji Lwa