Archiwum Wydarzeń

Obóz sportowo-rekreacyjny

14.02.2014
Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Biuro Sportu Uniwersytetu Jagiellońskiego organizują wspólnie obóz sportowo-rekreacyjny dla sportowców - członków KU AZS UJ i grupy studentów niepełnosprawnych. Obóz odbędzie się w dniach 21 - 28.09.2011 r. w miejscowości Kamienica, w ośrodku – „Dworek Gorce" Organizatorzy pokrywają wszelkie koszty związane z wyjazdem tj. nocleg, wyżywienie, koszty transportu oraz wszelkie zajęcia dydaktyczno – sportowe, w tym usługi specjalistyczne dla osób niepełnosprawnych.
więcej o Obóz sportowo-rekreacyjny

Pokazy filmowe z audiodeskrypcją

03.06.2011
Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych UJ wraz z Katedrą UNESCO do Badań nad Przekładem i Komunikacją Międzykulturową UJ serdecznie zapraszają na pokaz filmów z audiodeskrypcją przeznaczony szczególnie dla osób niewidomych. Na dwudniowe seanse filmowe składają się etiudy studenckie uzupełnione dodatkowym komentarzem pojawiającym się między dialogami, który umożliwi osobom niewidomym samodzielną interpretację niedostępnego do tej pory przekazu wizualnego.
więcej o Pokazy filmowe z audiodeskrypcją

Spotkanie z prof. Ianem Smythe'em

03.06.2011
W październiku b.r. Biuro odwiedził profesor Ian Smythe, pełniący funkcję Assistant Professor w Uniwersytecie Walijskim w Newport. Zaprezentował programy wspierające naukę i pracę osób z dysleksją typu text to speech, speech to text, programy do kreowania mapy myśli, przechowywania informacji oraz ułatwiające czytanie. W swojej prezentacji omówił też możliwe wsparcie dla osób z dysleksją w Uniwersytecie w Newport.
więcej o Spotkanie z prof. Ianem Smythe'em

III Krakowskie Dni Integracji

03.06.2011
W dniach 26-28 października odbędą się III Krakowskie Dni Integracji organizowane przez uczelnie wyższe Krakowa. W ramach tego wydarzenia, w dniu 27 października, Uniwersytet Jagielloński przystąpi do „Porozumienia" o współpracy krakowskich uczelni na rzecz wyrównywania szans w dostępie do edukacji osobom niepełnosprawnym.
więcej o III Krakowskie Dni Integracji

Premiera książki "Moja wędrówka"

09.06.2011
12 października w Biurze ds. Osób Niepełnosprawnych odbyła się konferencja prasowa w związku z premierą niezwykłej publikacji „Moja wędrówka", która jest pierwszą książką w Polsce opowiadającą o chorobie psychicznej i studiowaniu. W konferencji wzięli udział Prorektor UJ ds. dydaktyki - prof. dr hab. Andrzej Mania, Kierownik BON UJ Ireneusz Białek oraz Zastępca Kierownika Dagmara Nowak-Adamczyk. Dziennikarzom została przedstawiona publikacja i historia jej powstania oraz inne rezultaty projektu Konstelacja Lwa , czyli pierwszego na polskich uczelniach wyższych kompleksowego programu adaptacyjnego dla studentów mających problemy psychiczne.
więcej o Premiera książki "Moja wędrówka"

Książka "Moja wędrówka" na Uniwersytecie Jagiellońskim

14.02.2014
12 października na Uniwersytecie Jagiellońskim rozpowszechniana będzie niezwykła książka wydana przez Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych. Publikacja "Moja wędrówka" zawiera eseje studentów z problemami psychicznymi opowiadających swoje historie, a także refleksje wykładowców na ten temat. "Moja wędrówka" przełamuje wiele mitów i stereotypów towarzyszących chorobie psychicznej i osobom chorującym i stanowi pierwszą tego typu publikację w Polsce - wspólną refleksję studentów i wykładowców na ten trudny temat okryty aurą tajemniczości, tabu, a niejednokrotnie związany z wykluczeniem, nietolerancją i dyskryminacją.
więcej o Książka "Moja wędrówka" na Uniwersytecie Jagiellońskim

13. Targi Edukacyjne w Krakowie

10.06.2011
W ubiegłym tygodniu tj. 23-25 marca 2011 roku odbyły się 13. Targi Edukacyjne w Krakowie. Wydarzenie zgromadziło około 200 szkół średnich i wyższych oraz wielu zainteresowanych uczniów i studentów. Uniwersytet Jagielloński wyróżniał się kolorowym i rozbudowanym stanowiskiem, na którym odpowiedzi na różne pytania udzielali studenci poszczególnych wydziałów, pracownicy Działu Rekrutacji, Biura Promocji, a także przedstawiciele Biura ds. Osób Niepełnosprawnych.
więcej o 13. Targi Edukacyjne w Krakowie