Archiwum Wydarzeń

Praca biura 16.04.2018

13.04.2018
Drodzy Studenci! W poniedziałek odbywa się Konferencja Odpowiedzialne wsparcie a zrównoważony rozwój, dlatego ograniczamy naszą dostępność w biurze. Nie będą prowadzone konsultacje studenckie, poza zaplanowanymi wcześniej aktywnościami o charakterze stałym.
więcej o Praca biura 16.04.2018

"Język migowy w klasztorach"

10.09.2018
18 marca 2016 roku w Collegium Paderevianum II odbył się wykład „Język migowy w klasztorach” prowadzony przez dra Wiktora Szymborskiego z Instytutu Historii UJ. Reguła nakazująca milczenie w wielu obszarach życia klasztornego wytworzyła potrzebę komunikacji międzyludzkiej za pomocą znaków. Wielość i różnorodność znaków czy gestów, jakimi posługiwali się bracia zakonni w klasztorach kojarzy się jednoznacznie ze współczesnym językiem migowym. Czy te dwa, na pozór odległe światy, świat gestyki klasztornej i świat współczesnego języka migowego mają coś ze sobą wspólnego? Skąd w ogóle pojawił się język migowy w średniowieczu? Jak ewoluował? Na te i inne pytania znajdziecie Państwo odpowiedź wysłuchując wykładu.
więcej o "Język migowy w klasztorach"

Aga Zaryan - koncert Dotknij kultury

07.06.2017
23 czerwca kończymy na Uniwersytecie Jagiellońskim szósty rok, kiedy to jest z nami wydarzenie Dotknij kultury.
więcej o Aga Zaryan - koncert Dotknij kultury

Pozostały ostatnie wolne miejsca w inicjatywie Stacja Konstelacja

24.05.2017
Stres? Niepokój? Kryzys? Nie wchodź w paszczę lwa, lepiej wejdź na www.konstelacjalwa.pl i przekonaj się, że odwaga pomaga! Pozostały ostatnie wolne terminy na spotkania ze specjalistami z zakresu zdrowia psychicznego w tym roku akademickim.
więcej o Pozostały ostatnie wolne miejsca w inicjatywie Stacja Konstelacja

Wykład "Czy mózg jest nam potrzebny?"

30.01.2017
24 lutego 2017 r. godz. 13.00 - 14.00 Aula Collegium Novum UJ, I piętro, ul. Gołębia 24, Kraków Prowadzenie: prof. dr hab. Jerzy Silberring, Katedra Biochemii i Neurobiologii Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH.
więcej o Wykład "Czy mózg jest nam potrzebny?"

Warsztaty otwarte "Od bydła do polimerów"

19.12.2016
Dział ds. Osób Niepełnosprawnych UJ zaprasza tym razem na warsztaty otwarte „Od bydła do polimerów, czyli o historii pieniądza inaczej”.
więcej o Warsztaty otwarte "Od bydła do polimerów"

Tydzień Jakości Kształcenia 2016

21.11.2016
Tydzień Jakości Kształcenia to projekt mający na celu popularyzację działań Uniwersytetu Jagiellońskiego na rzecz podwyższenia poziomu jakości kształcenia...