Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Ogłoszenia

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj:

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

poniedziałek, wtorek i czwartek w godzinach 10.00 - 15.00 
​środa - dzień wewnętrzny
piątek w godzinach 10.00 - 14.00

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Ogłoszenia

Szanowni Państwo, w odpowiedzi na liczne Państwa zapytania, udostępniamy przestrzeń do prezentacji przedsięwzięć realizowanych na rzecz osób niepełnosprawnych przez podmioty inne niż Uniwersytet Jagielloński.

"Mam POWER. Mam pracę"

Organizator: Związek Centralny Dzieła Kolpinga w Polsce

Strona internetowahttps://mamprace.kolping.pl/

Kontakt: Małgorzata Maj; tel: 500 418 580, e-mail: mmaj@kolping.pl

plakat Mam power. Mam pracę - rekrutacja do projektuCel projektu: Projekt „Mam Power mam prace” skierowany jest do osób do 29 roku życia, którzy uczą się lub pracują na terenie miasta Krakowa. Projekt ten proponuje szeroki wachlarz możliwości, których wykorzystanie przyczyni się do wzmocnienia potencjału zawodowego osób, które chciałyby wzmocnić swoje kwalifikacje i pozycję na rynku pracy. W zależności od potrzeb istnieje możliwość wyboru jednej ze ścieżek rozwoju, tj. podniesienia kompetencji poprzez udział w specjalistycznych kursach i szkoleniach, nabywania doświadczenia zawodowego w trakcie stażu. Informacje o projekcie dostępne są również na naszej stronie internetowej: https://mamprace.kolping.pl/ oraz pod numerem telefonu: stacjonarnego: 12 418 77 67 lub kom. 500 418 580. Udział w projekcie jest bezpłatny.

 

 

Grupa docelowa: Osoby, które:

 • mieszkają lub uczą się w Krakowie
 • niepracujące, niezarejestrowane w Urzędzie Pracy
 • w wieku 15- 29 lat

Czas realizacji projektu:01.10.2020r. - 30.06.2023 r.

Jak pomóc pracownikom administracji państwowej we wdrażaniu zasad dostępności cyfrowej ?

Organizator: Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie. Pion Spraw Studenckich AGH - Biuro ds.Osób Niepełnosprawnych Akademii Górniczo-Hutniczej oraz Studia podyplomowe: User Experience & Product Design AGH 

Zdjęcie przedstawia fragment klawiatury komputerowej. Na jednym z przycisków klawiatury umieszczony jest symbol, piktogram przedstawiający osobę niewidomą lub słabowidzącą. Widoczny jest także fragment palca dłoni, który naciska wyróżniony przycisk.

Strona internetowahttp://ux.agh.edu.pl/

Kontakt: Marcin Szot, tel: 696433902, e-mail: marcinszot8@gmail.com

Cel projektu: Jesteśmy studentami studiów podyplomowych User Experience & Product Design na AGH. Obecnie pracujemy nad poprawą dostępności cyfrowej wśród pracowników administracyjnych uczelni publicznych.W ramach tego projektu przygotowaliśmy poufną ankietę.
Państwa opinia jest dla nas bardzo ważna, pomoże nam w tworzeniu produktu, który ułatwi życie studentom z niepełnosprawnością. 
Link do ankiety.

Grupa docelowa: Pracownicy administracyjni uczelni państwowych. 

Czas realizacji projektu: czas ankietowania to 1 miesiąc od chwili ogłoszenia. 

Zakładanie i prowadzenie działalności gospodarczej dla osób z niepełnosprawnościami

Organizator: Poznań Biznes Partner

Strona szkolenia z zakładania i prowadzenia DG

Kontakt: Małgorzata Michalska-Dudek, tel. 61 878 4795, e-mail: ods@um.poznan.pl

Cel projektu:

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie online z zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej dla osób z niepełnosprawnościami. Szkolenie będzie tłumaczone przez tłumaczy Polskiego Języka Migowego. Szkolenie odbędzie się online za pomocą platformy ZOOM.

Grupa docelowa: Osoby z niepełnosprawnościami planujące założenie działalności gospodarczej

Czas realizacji projektu: Termin szkolenia 27 października 2021, godz. 10:00 – 13:00

Grafika przedstawia dwie skrzyżowane chochelki i tekst: Cykl warsztatów kulinarnych “Chochla” Kraków, 2021Integracyjne warsztaty kulinarne “Chochla” - 3.10.2021 warsztaty dedykowane osobom poruszającym się za pomocą wózka

Organizator: Świstak Stowarzyszenie na Rzecz Wsparcia Osób Zagrożonych Wykluczeniem Społecznym

Strona warsztatów na Facebook

Kontakt: Beata Bąba, tel. 518 515 052, e-mail: centrum.betula@gmail.com

Cel projektu:

Warsztaty mają na celu edukację kulinarną i integrację środowiska osób z niepełnosprawnościami oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych.
W programie:
Część teoretyczna z dietetykiem - zalecenia żywieniowe; jak komponować posiłki.
Część ruchowa z fizjoterapeutą i trenerem - taniec, pilates.
Część warsztatowa - własnoręczne przygotowywanie posiłków przez uczestników pod okiem kucharza i dietetyka
Część integracyjna - prezentacja uczestników, ich organizacji i projektów.

Grupa docelowa: Na warsztaty dnia 3.10.2021 zapraszamy: osoby poruszające się za pomocą wózka, ich rodziny, przyjaciół, przedst. org. pozarządowych a także wolontariuszom z woj. małopolskiego. Udział jest bezpłatny

Czas realizacji projektu: Warsztaty: 03.10.2021, start: godz 9:00. Rekrutacja: do 01.10.2021, ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń

Specjalista ds. Obsługi Klienta z j. bułgarskim

Organizator: Fundacja Biznes Bez Barier

Strona Fundacji Biznes Bez Barier

Kontakt: Martyna Mokrzycka, tel. 731 400 006, e-mail: rekrutacja@biznesbezbarier.org

Cel projektu:

Fundacja Biznes Bez Barier poszukuje do krakowskiej siedziby naszego klienta Specjalistę ds. Obsługi Klienta z j. bułgarskim Będziesz m.in.: • obsługiwał zapytania Klientów i reklamacje, • przedstawiał telefonicznie i mailowo oferty i promocje, itp. Wymagania: • znajomość j. bułgarskiego - poziom C1 i angielskiego poziom B2, • preferowane wykształcenie wyższe licencjackie, • doświadczenie w Obsłudze Klienta (dodatkowy atut), • mile widziane orzeczenie o stopniu niepełnoprawności. Oferujemy m.in.: • umowę o pracę, prywatną opiekę medyczną i zniżki na paliwo.

CV prosimy kierować na adres e-mail: rekrutacja@biznesbezbarier.org z klauzulą: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Fundację Biznes bez Barier moich danych osobowych w celu wykorzystania w procesie rekrutacyjnym na stanowisko wskazane w ogłoszeniu oraz w celu informowania o ofertach pracy na zasadach określonych w Polityce RODO: http://biznesbezbarier.org/politykaPrywatnosci.

Grupa docelowa: -

Czas realizacji projektu: 17.10.2021-17.12.2021

Specjalista ds. Wsparcia Sprzedaży z j. czeskim /słowackim

Organizator: Fundacja Biznes Bez Barier

Strona Fundacji Biznes Bez Barier

Kontakt: Martyna Mokrzycka, tel. 731 400 006, e-mail: rekrutacja@biznesbezbarier.org

Cel projektu:

Fundacja Biznes Bez Barier poszukuje do krakowskiej siedziby naszego klienta Specjalistę ds. Wsparcia Sprzedaży z j. czeskim /słowackim Będziesz m.in.: • prowadził rozmowy telefoniczne i korespondencję mailową z klientami, • promował i wyjaśniał klientom Ofertę Wartości dla Klienta. Wymagania: • znajomość j. czeskiego lub słowackiego poziom C1 i angielskiego poziom B2, • umiejętność efektywnej komunikacji z Klientami i zmysł sprzedażowy • mile widziane orzeczenie o stopniu niepełnoprawności. Oferujemy m.in.: • umowę o pracę, prywatną opiekę medyczną i zniżki na paliwo.

CV prosimy kierować na adres e-mail: rekrutacja@biznesbezbarier.org z klauzulą: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Fundację Biznes bez Barier moich danych osobowych w celu wykorzystania w procesie rekrutacyjnym na stanowisko wskazane w ogłoszeniu oraz w celu informowania o ofertach pracy na zasadach określonych w Polityce RODO: http://biznesbezbarier.org/politykaPrywatnosci.

Grupa docelowa: -

Czas realizacji projektu: 17.10.2021-17.12.2021

Badanie oczekiwań i potrzeb osób słabowidzących i niewidomych wobec usług lekarza podstawowej opieki zdrowotnej świadczonych w formie stacjonarnej i zdalnej

Organizator: Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Formularz ankiety "Badanie oczekiwań i potrzeb osób słabowidzących i niewidomych wobec usług lekarza podstawowej opieki zdrowotnej świadczonych w formie stacjonarnej i zdalnej"

Kontakt: Katarzyna Binder-Olibrowska, tel. 662 585 476, e-mail: katarzyna.binder@umed.lodz.pl

Cel projektu:

Analiza pozyskanych danych pozwoli uzyskać istotną wiedzę na temat świadczenia usług zdrowotnych dla dorosłych osób słabowidzących i niewidomych przez poradnie podstawowej opieki zdrowotnej w Polsce, a w efekcie zaplanować działania podnoszące ich jakość.

Grupa docelowa: Osoby z niepełnosprawnością narządu wzroku, od 18 r.ż.

Czas realizacji projektu: Czerwiec 2021 r.

Staże drogą do zatrudnienia na otwartym rynku pracy III”

Organizator: Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego

Strona projektu Staże drogą do zatrudnienia na otwartym rynku pracy III”

Kontakt: Joanna Skowron, tel. 607 498 230, e-mail: Joanna.Skowron@firr.org.pl

Cel projektu:

Projekt ma na celu zapewnienie kompleksowego wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami, mającego na celu ich skuteczne wejście na rynek pracy, rozwijanie kompetencji zawodowych i społecznych poprzez udział w zajęciach indywidualnych i grupowych, zdobycie doświadczenia w miejscu pracy dzięki trzymiesięcznemu, płatnemu stażowi.

Grupa docelowa: Osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności

Czas realizacji projektu: 1.04.2021 – 31.03.2022

Wdrażanie zasad dostępności cyfrowej przez pracowników administracji państwowej

Organizator: Marcin Kosiński

Kontakt: Marcin Kosiński, tel. 500 390 777, e-mail: kosinski@student.agh.edu.pl

Cel projektu:

W ramach studiów podyplomowych na AGH w Krakowie, tworzymy projekt dotyczący wdrażania dostępności cyfrowej na uczelniach państwowych. Naszym celem jest stworzenie optymalnego rozwiązania dla pracowników administracji. Chcielibyśmy przeprowadzić rozmowę online, która powinna potrwać około 40 - 60 minut. Poniżej znajduje się link do ankiety, która posłuży nam do przeprowadzenia wywiadu, wypełnienie jej zajmie tylko chwilę. Całość badania jest anonimowa.

Link do ankiety Wdrażanie zasad dostępności cyfrowej przez pracowników administracji państwowe 

Grupa docelowa: Pracownicy administracyjni uczelni państwowej. Pracownicy dziekanatów, obsługa finansowo-księgowa, kadry, administratorzy stron www, dział promocji, dział zamówień publicznych itd.

Czas realizacji projektu: 31.05.2021

Płatne staże oraz szkolenia finansowanie ze środków Unii Europejskiej

Organizator: Fundacja Sustinae

Strona Fundacji Sustinae

Kontakt: Agnieszka Karcz, tel. 695 130 060, e-mail: Agnieszka.karcz@fundacjasustinae.org

Cel projektu:

Jesteś osobą posiadająca orzeczenie o niepełnosprawności? Szukasz pracy, ale masz niewystarczające kwalifikacje lub brakuje Ci doświadczenia? Chciałabyś/chciałbyś zdobyć nowy zawód? Fundacja Sustinae zaprasza osoby w wieku 15-29 lat do skorzystania z bezpłatnego programu rozwoju kariery - "Young POWER. Siła młodych na krakowskim rynku pracy!", finansowanym ze środków Unii Europejskiej. Udział w programie nie wiąże się z żadnymi kosztami- możesz tylko zyskać!

Obecnie szukamy osób chcących rozwijać się w kierunku:

 • Pracownika biurowego
 • Administratora stron internetowych
 • Administratora baz danych
 • Programisty Front-end-developer
 • Magazyniera z obsługą wózków widłowych
 • Operatora i mechanika koparko ładowarki
 • Sprzedawcy- kasjera

Wymagania formalne (należy spełnić łącznie poniższe kryteria):

 1. 15-29 lat
 2. osoba zamieszkała lub ucząca się w Krakowie (w przypadku osoby uczącej się jedynie osoba ucząca się w formie wieczorowej lub zaocznej)
 3. osoba niepracująca, niezarejestrowana w Urzędzie Pracy (obowiązkowo na czas kwalifikacji i pierwszego spotkania) lub osoba pracująca będąca imigrantem, reemigrantem bądź osobą odchodzącą z rolnictwa i ich rodziny
 4. osoba nieuczestnicząca w projekcie aktywizacji zawodowej ze środków Unii Europejskiej.

Dlaczego warto? Co zyskasz? Finałem programu będzie dla Ciebie podjęcie zatrudnienia! A żeby przyspieszyć ten proces możesz skorzystać z dostępnych narzędzi:

 1. Wsparcia pośrednika pracy w znalezieniu zatrudnienia przez cały okres trwania programu | Monitoring ofert pracy pod kątem aspiracji i kompetencji Uczestnika
 2. Wsparcie w procesie rekrutacji | Negocjacja warunków zatrudnienia
 3. Możliwość realizacji szkoleń /kursów pozwalających na uzyskanie kwalifikacji lub nabycie kompetencji**. Gwarantowane stypendium szkoleniowe!
 4. W przypadku braku doświadczenia zawodowego możliwość realizacji płatnego 3-miesięcznego stażu.
 5. Wsparcie doradcy zawodowego w wyznaczeniu i zaplanowaniu ścieżki kariery
 6. W zależności od indywidualnych potrzeb: pomoc asystenta osoby niepełnosprawnej, psychologa, tłumacza języka i inne.

**Zakres szkoleń dostępnych w ramach projektu:

 • Administrator stron internetowych
 • Administrator baz danych
 • Programista Front-end-developer
 • Magazynier z obsługą wózków widłowych
 • Operator i mechanika sprzętu robót ziemnych- koparko ładowarki
 • Sprzedawca- kasjer
 • Pracownik telefonicznej i elektronicznej obsługi klienta- recepcjonista- obsługa biura

Zgłoszenia: Prosimy o wysłanie aplikacji lub informacji o sobie na maila: projekt@fundacjasustinae.org W razie pytań zapraszamy do kontaktu: + 48 695 130 060. Więcej informacji o proj. „Young POWER. Siła młodych na krakowskim rynku pracy” na stronie www.fundacjasustinae.org lub na Instagramie https://www.instagram.com/fundacjasustinae/ Rekrutacja do programu trwa do wyczerpania wolnych miejsc w projekcie! Projekt otrzymał dofinansowanie ze źródeł Unii Europejskiej. Zapraszamy!

Grupa docelowa: Studenci studiów niestacjonarnych do 29. roku życia

Czas realizacji projektu: 06.2020 – 06.2023

Fundacja Poland Business Run szuka kolejnych Beneficjentów!

Organizator: Fundacja Poland Business Run

Strona WWW Fundacji Poland Business Run

Kontakt: Klaudia Kaniewska, tel. 504 458 979 (wtorek-piątek, 11.00-15.00), e-mail: k.kaniewska@polandbusinessrun.pl

Cel projektu:

Kolejne osoby z niepełnosprawnościami ruchowymi mogą zgłaszać się do Fundacji Poland Business Run, by dołączyć do grona Beneficjentów tegorocznego biegu. Forma wsparcia zależy od indywidualnej sytuacji każdej osoby. Można starać się o dofinansowanie do zakupu protezy, sprzętu ortopedycznego, rehabilitacji, nauki chodu, specjalistycznych konsultacji medycznych, czy też pomocy psychologicznej.
Wypełnij, wydrukuj, podpisz wniosek i wraz z załącznikami wyślij pocztą na adres Fundacji.

Grupa docelowa: Osoby z niepełnosprawnościami ruchowymi.

Czas realizacji projektu: rok 2021