Ułatwienia w składaniu wniosku o zapomogę i stypendium dla osób niepełnosprawnych

Do 30 września 2020 r. studenci i doktoranci ubiegający się o zapomogę lub stypendium dla osób niepełnosprawnych mogą składać wniosek i dokumentację jedynie w wersji elektronicznej.

JM Rektor UJ wprowadził zmiany w sposobie ubiegania się o wybrane świadczenia.

Studenci oraz doktoranci (przyjęci na studia doktoranckie przed 1 października 2019 r.) ubiegający się o:

• zapomogę
  • stypendium dla osób niepełnosprawnych

mogą złożyć wniosek jedynie za pomocą systemu USOSweb (nie ma konieczności dostarczania wydrukowanego i podpisanego wniosku).

Aby ubiegać się o zapomogę lub stypendium dla osób niepełnosprawnych należy w systemie USOSweb (Dla wszystkich=>Wnioski) uzupełnić, a następnie złożyć (przycisk "Podpisz i złoż elektronicznie") odpowiedni wniosek. W celu weryfikacji w odpowiednim oknie powinno się podać kod wysłany na maila podango w systemie USOSweb. Pomyślnie złożony wniosek powinien mieć status "Złożony".

Do wniosku, w trakcie jego uzupełniania, należy załączyć w USOSweb odpowiednie dokumenty elektroniczne lub skany dokumentów (np. orzeczenie w przypadku stypendium dla osób niepełnosprawnych, dokumenty potwierdzające wystąpienie zdarzenia w przypadku ubiegania się o zapomogę).

Procedura ta wprowadzona jest na okres do 30 września 2020 r. na mocy Zarządzenia nr 36 Rektora UJ z 7 kwietnia 2020 roku.

Powyższe informacje nie dotyczą wniosków o pozostałe świadczenia stypendialne oraz odwołań od decyzji dotyczących przyznania któregokolwiek ze świadczeń stypendialnych (stypendium socjalne, zapomoga, stypendium dla osób niepełnosprawnych, stypendium rektora).

Szkolenia online dla studentów UJ
Zajęcia na basenie 2020/2021
Szukamy pracownika administracyjnego do projektu
Formularze zaadaptowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością