Premiera publikacji "Bilet dostępu"

​Z nieukrywaną dumą i przyjemnością dzielimy się z Państwem naszym wieloletnim doświadczeniem z zakresu wdrażania dostępności i prezentujemy najnowszą publikację opracowaną przez zespół specjalistek DON UJ.

„Bilet dostępu – praktyczne porady o organizacji dostępnych wydarzeń na Uniwersytecie Jagiellońskim” to zbiór wskazówek i podpowiedzi, omówienie wymogów ustawowych i dobrych praktyk, prezentacja zasobu rozwiązań dostępnościowych, których zastosowanie otwiera wydarzenia na różnorodne potrzeby ich uczestników.

Odnosząc się do wieloletniej działalności w organizacji konferencji, warsztatów, koncertów, całościowo omawiamy proces tworzenia wydarzenia: począwszy od planowania, promocji i informowania, poprzez szczegółową organizację, z uwzględnieniem budżetu, aż do ewaluacji, wniosków i porządkującego podsumowania. Całość uzupełniona o słownik pojęć, przydatne załączniki oraz zbiór linków stanowi bazę wiedzy i punkt wyjścia do podejmowania działań gwarantujących pełne uczestnictwo w wydarzeniu osobom z niepełnosprawnościami i/lub szczególnymi potrzebami.

Mamy nadzieję, że przewodnik osadzony w kontekście uniwersyteckim (bo tutaj działamy) będzie uniwersalną inspiracją dla szerokiego grona odbiorców. Zachęcamy do lektury i wdrażania proponowanych rozwiązań!

docx
Bilet dostępu DOCX