12.12.2019

Data: 23.09.2017 - 25.09.2018
Organizator: Instytut Psychologii UJ
Witryna internetowa: autyzm.psychologia.uj.edu.pl/

23-25 września odbędzie się druga edycja konferencji "Autyzm - Od nauki do praktyki" organizowanej przez Instytut Psychologii UJ.

Jej celem jest przedstawienie najnowszych osiągnięć w dziedzinie badań nad zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz ich praktycznych zastosowań w terapii osób z ASD. Uczestnicy konferencji dowiedzą się jak wspierać nie tylko dzieci, ale również młodzież i osoby wkraczające w dorosłość, a szczególnie – jak ułatwiać im zdobycie samodzielności. Część wykładów i warsztatów dotyczyć będzie funkcjonowania osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu w społeczności akademickiej. Prelegentami  będą najwybitniejsi uczeni i najbardziej doświadczeni praktycy: Katarzyna Chawarska, Jane Thierfeld Brown, Peter Gerhardt, Laura Grofer Klinger, Michael Storz oraz Fred R. Volkmar.

Tylko do 4 września obowiązuje niższa opłata konferencyjna.

Szczegółowy program znajduje się na stronie http://autyzm.psychologia.uj.edu.pl/