12.12.2019

20180522

Spotkanie z Ekspertkami ZUS: ZUS dla studenta, czyli co powinieneś wiedzieć o ubezpieczeniach społecznych

Data: 22.05.2018
Czas rozpoczęcia: 9:00
Miejsce: DON, Al. Mickiewicza 9a, IV piętro, pok. 412

Dział ds. Osób Niepełnosprawnych UJ i Biuro Karier UJ zapraszają na bezpłatne spotkanie z Przedstawicielkami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, organizowane w ramach Dnia Osób z Niepełnosprawnością 2018 – Sięgnij po sukces.

Podczas seminarium poruszone zostaną następujące zagadnienia, przydatne osobom pełnosprawnym oraz z niepełnosprawnościami:

• Po co nam ubezpieczenia społeczne?
  • Rodzaje umów
  • Działalność gospodarcza
  • Ubezpieczenie zdrowotne studenta
  • Zasady przyznawania renty socjalnej
  • Prewencja rentowa – zasady korzystania z ośrodków rehabilitacyjnych ZUS
  • Czy studentowi coś się należy
  • Elektroniczny ZUS

Ekspertki odpowiedzą na pytania uczestników, zostaną też rozdane materiały informacyjne i gadżety. Zapraszamy wszystkich chętnych! Miejsce spotkania będzie dostępne dla osób z niepełnosprawnościami, a materiały informacyjne zaadaptowane pod ich specyficzne potrzeby.
To ważna i bardzo potrzebna wiedza – nie przegap!

Spotkanie poprowadzą:
Pani Ewa Wnęk – Kierowniczka Wydziału Obsługi Klientów i Korespondencji ZUS, ekspertka w zakresie ubezpieczeń i składek. Szkoli płatników składek, ubezpieczonych i lekarzy. W ramach programu Nowoczesne Zarządzanie Biznesem prowadzi wykłady dla studentów krakowskich uczelni.
Pani Monika Suder - Koordynatorka ds. komunikacji społecznej i edukacji. Pracuje w ZUS od 2006 roku. Zajmuje się upowszechnieniem wiedzy o ubezpieczeniach społecznych wśród dzieci i młodzieży.

Będzie również można skorzystać ze stoiska zakładania profili na Platformie  Usług Elektronicznych ZUS. By założyć profil na PUE, zabierz ze sobą dowód osobisty.

22 maja (wtorek) 2018 r.
Godz. 9 – 12
Miejsce: DON, Al. Mickiewicza 9a, IV piętro, pok. 412

UWAGA! Obowiązują zapisy za pośrednictwem formularza poniżej. Ilość miejsc ograniczona.

Czym jest Platforma Usług Elektronicznych ZUS
To narzędzie, które ułatwia dostęp do usług świadczonych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Jednym z jego najważniejszych elementów jest portal PUE, dzięki któremu załatwisz większość spraw przez internet.

Jakie korzyści daje PUE
•    wgląd do danych zgromadzonych w ZUS,
•    przekazywanie dokumentów ubezpieczeniowych,
•    składanie wniosków i otrzymywanie na nie odpowiedzi,
•    zadawanie pytań i otrzymywanie odpowiedzi z ZUS,
•    umawianie się na wizyty w jednostce ZUS.

Od 1 lipca 2018 r.  zaświadczenia lekarskie będą wystawiane tylko w formie elektronicznej. Posiadanie konta na PUE pozwoli pracownikowi na bieżąco sprawdzać wysłane elektronicznie zwolnienia lekarskie.