Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Adaptacje materiałów dydaktycznych

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj:

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

poniedziałek, wtorek i czwartek w godzinach 10.00 - 15.00 
​środa - dzień wewnętrzny
piątek w godzinach 10.00 - 14.00

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Biblioteka ABC

Akademicka Biblioteka Cyfrowa

Studenci oraz doktoranci UJ posiadający orzeczenie o umiarkowanym bądź znacznym stopniu niepełnosprawności mogą bezpłatnie korzystać z Akademickiej Biblioteki Cyfrowej w ramach umowy podpisanej między Uniwersytetem Jagiellońskim a Uniwersytetem Warszawskim.

 
Oferta skierowana jest do osób, których specyfika niepełnosprawności znacząco utrudnia lub uniemożliwia korzystanie z zasobów Biblioteki Jagiellońskiej w standardowej formie.
 
Biblioteka zawiera ponad 12 tysięcy pozycji z różnych dziedzin wiedzy zaadaptowanych do potrzeb osób niewidomych i słabowidzących. Udostępnione książki są do pobrania online głównie w formie tekstowej. 
 

Biblioteka jest rezultatem projektu „Edukacja, niepełnosprawność, informacja, technologia – likwidowanie barier w dostępie osób niepełnosprawnych do edukacji". W pracach nad tworzeniem biblioteki brali udział informatycy DON UJ. Obecnie Uniwersytet Jagielloński corocznie opłaca utrzymywanie jej zasobów tak, aby studenci stale mieli dostęp do opublikowanych tam materiałów dydaktycznych.

 

Co zrobić, aby móc korzystać z biblioteki ABC?

Aby skorzystać z biblioteki, wystarczy zgłosić taką potrzebę oraz okazać aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności w trakcie spotkania z doradcą edukacyjnym. Następnie należy zarejestrować się na stronie www.abc.uw.edu.pl i poczekać na zweryfikowanie konta przez naszego pracownika. O pozytywnym zweryfikowaniu konta zostaną Państwo poinformowani elektronicznie. 

Serdecznie zapraszamy do korzystania ze zbiorów biblioteki ABC, jak również z oferty adaptacji materiałów edukacyjnych w autorskim programie Uniwersytetu Jagiellońskiego "Hamlet".