Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Contact

Navigation Navigation

Web Content Display Web Content Display

Find us here:

Web Content Display Web Content Display

On-duty hours for students:

Mon, Tue and Thu, 10:00-15:00 hrs
Wed – internal focus day
Fri, 10:00-14:00 hrs

Web Content Display Web Content Display

Disability Support Service

Disability Support Service
Collegium Paderevianum II al. Mickiewicza 9a/410 (IV floor)
31-120 Cracow
Phone: 12 663 43 50
Disability Support Service
Collegium Paderevianum II al. Mickiewicza 9a/410 (IV floor)
31-120 Cracow
Contact Information

don@uj.edu.pl
www.don.uj.edu.pl/

Address: Collegium Paderevianum II al. Mickiewicza 9a/410 (IV floor), 31-120 Cracow

Phone: 12 663 43 50, 12 663 43 40 (sekretariat)
Fax: 12 663 43 42


Web Content Display Web Content Display

Opening hours

We kindly inform you that as of 13 March until further notice the staff of the Jagiellonian University’s Disability Support Service can be contacted remotely by electronic mail, telephone or by means of chats and video links using the Teams application (available in free Office365). More info available on the homepage.

Mon-Fri, 07:30-17:00 hrs

On-duty hours for students::

Mon, Tue and Thu, 10:00-15:00 hrs

Wed – internal focus day

Fri, 10:00-14:00 hrs

Please make an appointment by telephone or email.

Problems with getting to the JU DSS office? Please contact us by telephone.

Jak trafić do DON UJ?

Dział ds. Osób Niepełnosprawnych UJ mieści się w centrum miasta przy al. Mickiewicza 9A (róg al. Mickiewicza i ul. Krupniczej). Jest to budynek Collegium Paderevianum II, w którym znajduje się również Wydział Filologiczny UJ. 

Ze względu na obostrzenia związane z pandemią, główne wejście do budynku zostało zamknięte. Należy kierować się do alternatywnego wejścia, znajdującego się po prawej stronie budynku, stojąc przodem do głównego wejścia. Po wejściu do budynku, obowiązuje dezynfekcja rąk oraz nakaz noszenia maseczek ochronnych, ze szczególnym uwzględnieniem wind oraz pomieszczeń, w których znajdują się inne osoby. Na stoliku, przy recepcji, znajduje się zeszyt, w którym należy zanotować swoje imię i nazwisko oraz godzinę wejścia do budynku.  

Siedziba DON mieści się na IV piętrze, gdzie osoba z niepełnosprawnością może się dostać korzystając ze zlokalizowanych na parterze dwóch wind. Po wyjściu z windy, należy kierować się w stronę prawego skrzydła budynku. Sekretariat działu znajduje się w pokoju 410 - jest to pierwszy pokój po prawej stronie. 

Studentów zgłaszających się do DON UJ na spotkanie z doradcą edukacyjnym uprzejmie prosimy o kierowanie się do pokoju 410.

Studenci mogą zaczekać na rozmowę z doradcą w poczekalni na korytarzu lub w pokoju wskazanym przez doradczynię, w którym w razie potrzeby można skorzystać z komputera i z drukarki. 

W trosce o wspólne bezpieczeństwo, prosimy o posiadanie założonych maseczek zarówno podczas wizyty w sekretariacie, jak i podczas rozmowy z doradcą edukacyjnym. W DON dostępne są żele do dezynfekcji rąk. Płyny do dezynfekcji znajdują się również w każdej toalecie. 

Dojazd  

Do DON UJ można dojechać komunikacją miejską. 

Autobusami linii:  

  • 114, 164, 169, 173, 179, 189, 192, 194, 304, 469, 503 – Przystanek AGH/UR 

  • 124, 152, 424, 502 - Przystanek Teatr Bagatela 

Tramwajami linii:  

  • 2, 4, 8, 13, 14, 18, 20, 24 – Przystanek Teatr Bagatela 

Dojeżdżając komunikacją miejską do DON UJ, można wysiąść na przystankach: AGH/UR lub Teatr Bagatela (siedziba DON zlokalizowana jest około 700 metrów od przystanku Teatr Bagatela). 

W razie trudności z odnalezieniem drogi do DON prosimy o kontakt telefoniczny: 12 663 43 40.  

W przypadku zaistnienia takiej potrzeby, pracownik DON może wyjść na przystanek autobusowy lub tramwajowy znajdujący się w pobliżu naszej siedziby lub przed budynek. Prosimy o sygnalizowanie takiej potrzeby telefonicznie bądź mailowo z wyprzedzeniem.  

Najbliższe wyznaczone miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami (tzw. koperta) zlokalizowane jest przed budynkiem (od strony ulicy Krupniczej). 

Uprzejmie informujemy, że budynek Collegium Paderevianum II jest dostępny do potrzeb osób z różnorodnymi niepełnosprawnościami. Osoby poruszające się na wózkach dotrą do każdego miejsca samodzielnie, jeśli jednak potrzebowałyby pomocy, np. w otwarciu drzwi, mogą się kontaktować z obsługą budynku lub z pracownikami Działu pod numerem telefonu 12 663 43 50. 

Chętnie zapoznamy też osoby niewidome z budynkiem Collegium Paderevianum II. Jeśli potrzebują Państwo takiego instruktażu także prosimy o telefon lub wiadomość elektroniczną. Ponadto, osoby niewidome mogą otrzymać od nas schemat budynku wydrukowany w formie wypukłej na papierze puchnącym.  

Budynek posiada windy z zainstalowaną sygnalizacją dźwiękową oraz wyposażone przyciski w brajlu. 

Toalety przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych znajdują się na każdym piętrze budynku. 

Web Content Display Web Content Display

Information on accessible transport in Krakow

Below please find some transport options for university students with disabilities moving around Krakow:

Partner Taxi Service offers accessible cars to its clients with disabilities (under a relevant agreement with Krakow Municipality). It is recommended to book transport services in advance in order to make sure an accessible vehicle is available. Persons wishing to use this co-funded service delivered by Partner Taxi Service must hold a valid disability certificate. The service can be booked by calling the following numbers: 196 33, 196 88 or 800 33 96 33.

 

Detailed information available on the company's website: www.taxi-partner.krakow.pl.

(source: www.bip.krakow.pl)

The Municipal Transport Company (MPK) offers travel onboard trams and buses adjusted to the needs of persons with mobility disability. Timetables of certain lines serviced by step-free vehicles are marked with the  wheelchair sign. Inside such vehicles, there is a dedicated space for passengers using the wheelchair.

The following lines going to and from the University Campus are serviced by accessible vehicles:

trams no 18 and 52

bus no 194

Detailed information available at: www.mpk.krakow.pl

(source: www.mpk.krakow.pl)