Kontakt

Adres
Collegium Paderevianum II, al. Mickiewicza 9a/410 (IV piętro)
31-120 Kraków
Telefon
12 663 43 50
Fax
12 663 43 42

Godziny otwarcia

od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-17.00

Dyżury dla studentów:

poniedziałek, wtorek i czwartek w godzinach 10.00 - 15.00

środa - dzień wewnętrzny

piątek w godzinach 10.00 - 14.00

W celu zapewnienia komfortu rozmowy z doradcą edukacyjnym, uprzejmie prosimy o wcześniejsze umówienie się na spotkanie.

Uprzejmie informujemy, że budynek Collegium Paderevianum II jest dostępny do potrzeb osób z różnorodnymi niepełnosprawnościami. Osoby poruszające się na wózkach dotrą do każdego miejsca samodzielnie, jeśli jednak potrzebowałyby pomocy, np. w otwarciu drzwi, mogą się kontaktować z obsługą budynku lub z pracownikami Działu pod numerem telefonu punktu kontaktowego w strefie studenta: 12 663 43 50.

Chętnie zapoznamy też osoby niewidome z naszym budynkiem. Jeśli potrzebują Państwo takiego instruktażu także prosimy o telefon lub wiadomość elektroniczną. Ponadto, osoby niewidome mogą otrzymać od nas schemat budynku wydrukowany w formie wypukłej na papierze puchnącym.

Studentów zgłaszających się do DON UJ na spotkanie z doradcą edukacyjnym uprzejmie prosimy o kierowanie się do pokoju nr 406 w strefie studenta.

fot. Anna Wojnar

 

Informacje na temat transportu dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych w Krakowie

 

Studenci niepełnosprawni mają możliwość poruszania się po Krakowie m.in. za pomocą następujących środków transportu:

Firma Radio Taxi „Partner" oferuje osobom niepełnosprawnym przejazdy pojazdami dostosowanymi (na mocy umowy zawartej z Gminą Miejską Kraków). Usługę przewozu warto zamówić z wyprzedzeniem, by uniknąć sytuacji, że z powodu braku dostępności samochodu nie będzie możliwości zrealizowania zlecenia. Osoba chętna do skorzystania z dofinansowanego przewozu samochodem firmy Radio Taxi „Partner" powinna posiadać ważne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności. Usługę można zamówić pod numerami telefonu: 196 33, 196 88 lub 800 33 96 33.

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie firmy: www.taxi-partner.krakow.pl. (Źródło: www.bip.krakow.pl)

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne oferuje przejazdy tramwajami oraz autobusami dostosowanymi do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo. Na rozkładach jazdy niektóre z linii obsługiwanych przez pojazdy niskopodłogowe zostały oznaczone piktogramem osoba na wózku. Wewnątrz pojazdów znajduje się wydzielona przestrzeń przeznaczona dla osób na wózkach.

Pojazdy dostosowane dla osób niepełnosprawnych kursujące w kierunku Kampusu Uniwersyteckiego:

tramwaje nr 18, 52

autobus nr 194

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie: www.mpk.krakow.pl

(źródło: www.mpk.krakow.pl)