Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Multimedia

Fotoreportaże

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj:

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

poniedziałek, wtorek i czwartek w godzinach 10.00 - 15.00 
​środa - dzień wewnętrzny
piątek w godzinach 10.00 - 14.00

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

VI Krakowskie Dni Integracji

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z panelu dyskusyjnego zatytułowanego „Konwencja ONZ o prawach osób niepełnosprawnych – jak jest naprawdę?"

„Konwencja ONZ o prawach osób niepełnosprawnych – jak jest naprawdę?", która odbyła się 17 kwietnia 2013 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym w ramach VI Krakowskich Dni Integracji.

Pierwszą część spotkania stanowiło wręczenie nagród „Integralia" dla instytucji oraz pracowników uczelni, którzy wyróżnili się postawą otwartości wobec osób niepełnosprawnych. Wśród nagrodzonych pracowników znalazła się Róża Książek-Czerwińska, historyczka sztuki Muzeum UJ Collegium Maius, autorka przewodnika dla osób niewidomych i słabowidzących „Dotknij kultury" (www.dotknijkultury.pl). Wyróżnienie przyznane przez sześć krakowskich uczelni otrzymało Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK. 

Następnie rozpoczął się panel dyskusyjny moderowany przez kierownika BON UJ, Ireneusza Białka. W panelu udział wzięli: Magdalena Boruc z Biura Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, dr Krzysztof Kurowski z Biura Rzecznika Praw Obywatelskich, dr Wojciech Bąba z Katedry Europejskiej Integracji Gospodarczej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz mgr Anna Rutz, pełnomocnik ds. studentów z niepełnosprawnościami z Parlamentu Studentów RP. Eksperci podejmowali na forum tematy związane z ubiegłoroczną ratyfikacją Konwencji w naszym kraju, zmianami, jakie muszą zaistnieć, aby Konwencja nie była tylko martwym prawem, ale dokumentem rzeczywiście chroniącym prawa osób niepełnosprawnych.

Zwieńczeniem spotkania była ożywiona dyskusja z udziałem przedstawicieli środowiska lokalnego oraz studentów różnych uczelni. Panel był transkrybowany oraz tłumaczony na polski język migowy.

Zobacz galerię zdjęć