Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Multimedia

Fotoreportaże

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj:

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

poniedziałek, wtorek i czwartek w godzinach 10.00 - 15.00 
​środa - dzień wewnętrzny
piątek w godzinach 10.00 - 14.00

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

"Dotknij kultury 2016"

10 czerwca 2016 roku odbyła się piąta, jubileuszowa edycja wydarzenia „Dotknij kultury".

W godz. 13.00-18.00 w Collegium Maius UJ, można było wysłuchać pasjonującego wykładu o średniowiecznych pielgrzymkach w Europie, podziwiać i dotknąć pięknie zdobionego sekretarzyka Vargueño hiszpańskiego pochodzenia, poznać historię obrazu „Św. Jan na wyspie Patmos" Francisco de Zurbarana, zobaczyć i ocenić prace studentów wzornictwa Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Przy krużgankach Collegium Maius zostały rozstawione stoiska z ciekawymi adaptacjami dla osób niewidomych w grafice dotykowej uzupełnionej o precyzyjne opisy w formie dostępnej (m.in. najważniejsze szlaki pielgrzymkowe w Europie przygotowane we współpracy z Instytutem Historii UJ oraz Instytutem Filologii Romańskiej UJ). Na dziedzińcu odbył się również pokaz walk i strojów przygotowanych przez Bractwo Rycerskie.

Z radością powitaliśmy osoby starsze, seniorki i seniorów z Uniwersytetów III wieku wraz z osobami towarzyszącymi. Wszystkie przygotowywane adaptacje będą służyć także i tym grupom osób. „Dotknij kultury" to wydarzenie, dzięki któremu można zwrócić uwagę na dzieła i eksponaty, które w pospiesznym zwiedzaniu są często pomijane, a na to nie zasługują.

Wstęp na „Dotknij kultury 2016" był bezpłatny.

O godz. 20.00 w urokliwej scenerii dziedzińca Collegium Maius wystąpiła wybitna wokalistka jazzowa Lora Szafran wraz z instrumentalistami z programem artystycznym „Sekrety życia według Leonarda Cohena"/"Nad ranem".

Zobacz galerię zdjęć