Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Multimedia

Fotoreportaże

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj:

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

poniedziałek, wtorek i czwartek w godzinach 10.00 - 15.00 
​środa - dzień wewnętrzny
piątek w godzinach 10.00 - 14.00

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wizyta Rzecznika Praw Obywatelskich w DON UJ

12 października 2016 r. dr Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich, przebywał z wizytą w Dziale ds. Osób Niepełnosprawnych naszej uczelni, zapoznając się ze standardami wsparcia edukacyjnego na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz nową siedzibą jednostki w Collegium Paderevianum II wraz z całym nowoczesnym zapleczem technologicznym.

12 października 2016 r. dr Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich, przebywał z wizytą w Dziale ds. Osób Niepełnosprawnych naszej uczelni, zapoznając się ze standardami wsparcia edukacyjnego na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz nową siedzibą jednostki w Collegium Paderevianum II wraz z całym nowoczesnym zapleczem technologicznym. Pana Rzecznika powitali Prorektor UJ ds. rozwoju prof. Dorota Malec oraz Kierownik DON UJ Ireneusz Białek.

Po zapoznaniu się z zespołem DON i jego zadaniami, Rzecznik wziął udział w dyskusji o upowszechnianiu idei wyrównywania szans edukacyjnych dla osób z różnorodnymi niepełnosprawnościami na polskich uczelniach. Podczas spotkania przedstawione zostały zasady umożliwiające realizację tej idei w praktyce wraz z rolą doradcy edukacyjnego. W spotkaniu nie zabrakło też głosu przedstawicieli społeczności studenckiej. W tej części wizyty wzięła również udział Prorektor Uniwersytetu Ekonomicznego ds. komunikacji i współpracy, a jednocześnie Przewodnicząca Komisji ds. Wyrównywania Szans Edukacyjnych przy Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich prof. Janina Filek.

Zobacz galerię zdjęć