Szkolenia zdalne dla kadry akademickiej UJ

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie realizuje projekt „Odpowiedzialne wparcie i zrównoważony rozwój” (PrzełamUJ), dzięki któremu nasza uczelnia staje się instytucją coraz bardziej dostępną i otwartą dla osób z niepełnosprawnościami. W ramach tego projektu oferuje się pracownikom Uniwersytetu Jagiellońskiego szkolenia zdalne, przekazujące wiedzę i umiejętności na temat metod pracy ze studentem z niepełnosprawnością.

Szkolenia są kierowane do nauczycieli akademickich, prowadzących zajęcia ze studentami Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zachęcamy do udziału w szkoleniach zwłaszcza tych z Państwa, którzy mają lub mogą mieć kontakt ze studentami z niepełnosprawnością. Udział w szkoleniach przyczyni się do podniesienia kompetencji kadry akademickiej w zakresie świadomości niepełnosprawności oraz jakości prowadzonych zajęć.

Zapraszamy Państwa prowadzących zajęcia ze studentami do udziału w zbliżających się szkoleniach online:

Szkolenie zdalne w zakresie wykorzystania bezpłatnego oprogramowania wspierającego osoby z niepełnosprawnościami

Prowadząca: Joanna Dzięglewska, Dział ds. Osób Niepełnosprawnych UJ, członek zespołu projektu „Odpowiedzialne wsparcie i zrównoważony rozwój”

W trakcie szkolenia zostaną zaprezentowane darmowe programy, które ułatwiają dostosowanie metod pracy lub studiowania do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Uczestnicy będą mogli poznać i przećwiczyć pracę na programach m.in. zamieniających tekst na mowę i mowę na tekst. Będą mogli także zobaczyć, z jakich darmowych programów może korzystać osoba niewidoma i słabowidząca, oraz od czego zależy dostępność dokumentów.

Termin szkolenia: 2 grudnia 2020 w godz. 10.00 – 12.30

Zapisy: poprzez wypełnienie formularza na stroniehttps://bit.ly/3dSQI4v

Szkolenie zdalne w zakresie adaptacji materiałów edukacyjnych do potrzeb osób z niepełnosprawnością wzroku

Prowadząca: Katarzyna Pyryt, Dział ds. Osób Niepełnosprawnych UJ, członek zespołu projektu „Odpowiedzialne wsparcie i zrównoważony rozwój”

W trakcie szkolenia przedstawiony zostanie sposób adaptacji materiałów dydaktycznych (ze szczególnym uwzględnieniem materiałów do nauki języków obcych) do potrzeb osób z niepełnosprawnością wzroku. Uczestnik szkolenia będzie miał również okazję do zapoznania się z możliwościami oprogramowania pozwalającego osobom niewidomym i słabowidzącym na korzystanie z komputera, a także dowie się, z jakimi trudnościami spotykają się te osoby w przypadku materiałów niedostosowanych.

Termin szkolenia: 4 grudnia 2020 w godz. 10.00 – 11.45

Zapisy: poprzez wypełnienie formularza na stronie ➡ https://bit.ly/35mnfMq

Zapisy na obydwa szkolenia przyjmujemy do 15 listopada br.

Uprzejmie informujemy, że termin rekrutacji może ulec wydłużeniu lub skróceniu w zależności od dostępności miejsc na szkoleniach. O wszelkich zmianach będziemy informować na stronie projektu w zakładce Szkolenia online.

Regulamin szkoleń dostępny pod linkiem https://przelamuj.uj.edu.pl/szkolenia/regulaminy

Szczegółowe programy szkoleń dostęne na stronie projektu w zakładce Szkolenia online.

Proponowane szkolenia odpowiadają na wymogi Ustawy z dnia 19 lipca 2019 roku o zapewnianiu dostępności  osobom ze szczególnymi potrzebami oraz Ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Szkolenia online dla studentów UJ
Zajęcia na basenie 2020/2021
Szukamy pracownika administracyjnego do projektu
Formularze zaadaptowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością