Zapraszamy na szkolenia zdalne dla pracowników różnych uczelni

W imieniu zespołu projektu „Odpowiedzialne wsparcie i zrównoważony rozwój” (Przełamuj) realizowanego przez Uniwersytet Jagielloński w Krakowie pragniemy zaproponować Państwu trzydniowy, bezpłatny cykl szkoleniowy online, poświęcony dostępności uczelni dla osób z niepełnosprawnościami.

Tematyka kursów  dotyczy wielu aspektów wspomnianej dostępności uczelni oraz wspierania studentów z niepełnosprawnościami w procesie edukacyjnym.

Zachęcamy do udziału w szkoleniach pracowników BON-ów z różnych miast w Polsce w celu pogłębienia swojej wiedzy na temat edukacji włączającej oraz metod pracy ze studentami z niepełnosprawnościami w oparciu o zapisy Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych.

Do udziału w kursach zapraszamy również pracowników naukowych/dydaktycznych i administracyjnych, mających kontakt z osobami z niepełnosprawnościami lub zainteresowanych tematem dostosowania uczelni do potrzeb tej grupy.

Mamy nadzieję, że oferowane szkolenia online wpiszą się w Państwa potrzeby edukacyjne oraz pomogą w codziennej pracy ze studentami z niepełnosprawnościami w różnych środowiskach akademickich w całej Polsce.

grafika zachęcająca do udziału w szkoleniu, widoczny laptop, symbol Wi-Fi oraz hasło Zapisz się na szkolenie online

PROGRAM:

Szkolenia trwają przez 3 dni i odbywają się w formie zdalnej na platformie Microsoft Teams.

Harmonogram (terminy do wyboru):

• 25 (poniedziałek), 27 (środa) i 29 (piątek) stycznia 2021 r.
  • 22 (poniedziałek), 24 (środa)  i 26 (piątek) lutego 2021 r.
  • 22 (poniedziałek), 24 (środa)  i 26 (piątek) marca 2021 r.

Program cyklu szkoleniowego:

Dzień I (poniedziałek), godz. 9.00-14.00

• Świadomość niepełnosprawności (2x45 min.)
  • Wykorzystanie bezpłatnego oprogramowania wspierającego studentów i pracowników niepełnosprawnych (2x45 min.)
  • Bezpieczna ewakuacja osób z niepełnosprawnościami (45 min.)

Dzień II (środa) godz. 9.00-13.30

• Wsparcie studenta z niepełnosprawnością (3x45 min.)
  • Wytyczne WCAG 2.1 (2x45 min.)

Dzień III (piątek) godz. 9.00-13.30

• Dostosowywanie materiałów dydaktycznych do potrzeb osób z niepełnosprawnością wzroku (3x45 min.)
  • Adaptowanie grafik do potrzeb osób niewidomych i słabowidzących (2x45 min.)

motyw dekoracyjny - roślinny

ZAPISY

Osoby zdecydowane na udział w pełnym cyklu szkoleniowym prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie https://bit.ly/2FYhmwh do 31 grudnia br.

Czas rekrutacji na szkolenie może ulec wydłużeniu bądź skróceniu. O wszelkich zmianach w tym zakresie będziemy informować Państwa na bieżąco.

W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt: e-mail: przelamuj@uj.edu.pl  tel. 12 663 4340

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem udziału w szkoleniu.

Szczegółowy program szkoleń dostępny na stronie projektu w zakładce Szkolenia online.

logo projektu

Szkolenia realizowane są przez Uniwersytet Jagielloński w ramach projektu „Odpowiedzialne wsparcie i zrównoważony rozwój” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój.

Poszukujemy tłumaczy języka migowego
Przełamuj obawy i zapisz się na szkolenie - luty 2021