Zarządzenie Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego w sprawie dostosowania procesu kształcenia do potrzeb osób niepełnosprawnych

Termin: 10.12.2012

Uprzejmie informujemy, że 10 grudnia 2012 r. ukazało się zarządzenie Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego w sprawie dostosowania procesu kształcenia do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz osób znajdujących się w szczególnej sytuacji zdrowotnej.

Reguluje ono, zgodnie z wymogami Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych oraz Ustawą Prawo o szkolnictwie wyższym, wszystkie kwestie dotyczące niezbędnych i racjonalnych sposobów postępowania w przypadku studentów z różnorodnymi niepełnosprawnościami tak, aby wyrównać ich szanse w dostępie do wykształcenia uniwersyteckiego. Zachęcamy do zapoznania się z tym dokumentem, którego pełna treść znajduje się tutaj.

Data opublikowania: 17.12.2012
Osoba publikująca: Marta Bylica