20191203

Warsztaty „Osoba z niepełnosprawnością: w poszukiwaniu pojęcia doskonałego”

Data: 03.12.2019
Czas rozpoczęcia: 17:00
Miejsce: Auditorium Maximum UJ, Sala konferencyjna
Organizator: Towarzystwo Doktorantów UJ, Fundacja Autonomia, DON UJ, Tęczuj, Bezpieczny Student
Warsztaty „Osoba z niepełnosprawnością: w poszukiwaniu pojęcia doskonałego”

Zachęcamy bardzo serdecznie studentów i doktorantów UJ do udziału w warsztatach „Osoba z niepełnosprawnością: w poszukiwaniu pojęcia doskonałego”, które odbędzie się we wtorek, 3 grudnia w godz.17.00-19.00 w sali konferencyjnej w Auditorium Maximum UJ.

Poprowadzi je trenerka DON UJ Małgorzata Perdeus-Białek. Tematem spotkania będzie etykieta językowa dotycząca niepełnosprawności. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się między innymi, jak w nowoczesny sposób mówić o niepełnosprawności, jakie słownictwo może być krzywdzące bądź niemile odebrane przez osoby z niepełnosprawnościami oraz z jakim językiem stykamy się na co dzień w mediach, kulturze czy polityce. Zapraszamy do udziału! Obowiązują zapisy. Warsztaty odbywają się w ramach „Kampanii 16 dni akcji przeciwko przemocy ze względu na płeć”.

Link do zapisów znajdziecie na stronie wydarzenia na Facebooku.