„Space of inclusion" - innowacyjny kurs e-learningowy dla kadry kierowniczej i menedżerów

Termin: 28.02.2013
Organizator: Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Piotra i Marii Curie w Paryżu, firma Thales
Witryna internetowa: www.spaceofinclusion.eu
Kontakt: bon@uj.edu.pl

logo Space of InclusionUniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Piotra i Marii Curie z Paryża oraz międzynarodowa firma Thales z siedzibą we Francji, w wyniku podpisanego porozumienia, opracowały innowacyjny kurs e-learningowy zwiększający świadomość kadry kierowniczej w zakresie niepełnosprawności. Ma on służyć menedżerom różnych firm na całym świecie oraz kierownikom i pracownikom jednostek na wielu uczelniach.

Szkolenie to jest wyjątkowe z co najmniej kilku powodów:

• Zostało przygotowane w multimedialnej, e-learningowej technologii animacyjnej i jako jedno z niewielu na świecie spełnia wymogi dostępności do potrzeb użytkowników niepełnosprawnych.
  • Jest skondensowane, a jednocześnie stanowi ogromne kompendium wiedzy dla menedżerów i pracowników.
  • Oswaja odbiorcę z tematyką niepełnosprawności, pokazuje potencjał osób niepełnosprawnych szukających pracy oraz uwrażliwia pracodawców/menedżerów na możliwości osób z różnorodnymi niepełnosprawnościami, które przy zastosowaniu odpowiednich kompensacji mogą być niezwykle cennymi pracownikami.
  • Jest oparte na zapisach Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych, co daje jednolitą podstawę prawną promowanych rozwiązań i adaptacji.
  • Ma charakter uniwersalny, czyli mogą z niego korzystać menedżerowie i pracownicy we Francji, Polsce lub Australii i wszyscy znajdą w nim coś ciekawego, co wzbogaci ich wiedzę w zarządzaniu zespołem.
  • Łączy biznes i uczelnie wyższe w działaniach na rzecz odpowiedzialności społecznej.
  • Powstało w wersji angielskiej, francuskiej i polskiej.
  • Jest udostępnione dla wszystkich użytkowników Internetu.

Więcej informacji oraz dostęp do modułów szkoleniowych znajdują się na stronie www.SpaceOfInclusion.eu.

Data opublikowania: 28.02.2013
Osoba publikująca: Marta Bylica