Festiwal Nauki 2011

Termin: 12.05.2011 - 14.05.2011
Miejsce: Rynek Główny w Krakowie

W dniach 12-14 maja b.r. na krakowskim Rynku już po raz jedenasty odbył się Festiwal Nauki. Jak co roku, był on doskonałą okazją do zapoznania się z imponującymi osiągnięciami w obszarze edukacji. Studenci z wielu krakowskich uczelni prezentowali ciekawe eksperymenty naukowe poprzez dobrą zabawę.

W naszym namiocie można było zapoznać się m.in. ze specjalistycznym oprogramowaniem dla osób niewidomych i słabowidzących, z nowoczesnymi urządzeniami wspierającymi edukację osób niepełnosprawnych oraz z ciekawie przygotowanymi przykładami grafiki wypukłej i dotykowej. Pokazywaliśmy również jak w łatwy sposób, dzięki wykorzystaniu programów edukacyjnych można przyspieszyć proces zapamiętywania i przyswajania informacji. Nie zabrakło również cieszących się dużą popularnością konkursów z cyklu „Sprawdź, czy potrafisz czytać brajlem", „Odgadnij kształt dotykiem" oraz quizu „Świadomość niepełnosprawności". Następnym razem spotkamy się już za rok! Zapraszamy!

Festiwal Nauki 2011Stanowisko Biura ds. Osób Niepełnosprawnych UJ na Festiwalu Nauki 2011

Data opublikowania: 24.05.2011
Osoba publikująca: Marta Bylica