Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wydarzenia

Archiwum

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj:

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

poniedziałek, wtorek i czwartek w godzinach 10.00 - 15.00 
​środa - dzień wewnętrzny
piątek w godzinach 10.00 - 14.00

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wystawa Joanny Pawlik "Balans"

Termin: 05.12.2010
Miejsce: Galeria "Bunkier Sztuki"

5 grudnia 2010 roku w Galerii Bunkier Sztuki odbyło się uroczyste otwarcie wystawy Joanny Pawlik "Balans". Wystawa w wyjątkowy sposób przedstawia kobiety niepełnosprawne ruchowo i pokazuje jak ta niepełnosprawność oddziałuje na pojmowanie własnej cielesności. Artystka w wielu fotograficznych i filmowych odsłonach kładzie akcent na relacje pomiędzy kobietami w odniesieniu do niepełnosprawności. Twórczość Joanny Pawlik prezentuje również jak fizyczność i jej doświadczanie wpływa na psychikę człowieka. Jednym z celów wystawy jest budowanie poczucia własnej wartości poprzez akceptację utraconej części ciała, a równocześnie przeciwdziałanie wykluczeniu i dyskryminacji osób niepełnosprawnych.

Ekspozycja, która jest częścią projektu „Ekonomia Utraty, Joanna Pawlik i Elin Drougge" została zorganizowana przez Galerię Bunkier Sztuki we współpracy z Biurem ds. Osób Niepełnosprawnych UJ, Centrum Integracja, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski oraz Fundacją Audiodeskrypcja.

W ramach wystawy odbędą się również cykle spotkań i warsztaty, więcej o wydarzeniu można przeczytać pod adresem: http://www.bunkier.art.pl/wystawy/pokaz/143.

Wystawę można odwiedzać do końca stycznia 2011 roku w Galerii Bunkier Sztuki przy pl. Szczepańskim 3a.

Serdecznie zapraszamy!

plakat wystawy "Balans"

Data opublikowania: 24.05.2011
Osoba publikująca: Marta Bylica