Premiera książki "Moja wędrówka"

Termin: 12.10.2010
Miejsce: Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych UJ, ul. Retoryka 1/210, Kraków

12 października w Biurze ds. Osób Niepełnosprawnych odbyła się konferencja prasowa w związku z premierą niezwykłej publikacji „Moja wędrówka", która jest pierwszą książką w Polsce opowiadającą o chorobie psychicznej i studiowaniu. W konferencji wzięli udział Prorektor UJ ds. dydaktyki - prof. dr hab. Andrzej Mania, Kierownik BON UJ Ireneusz Białek oraz Zastępca Kierownika Dagmara Nowak-Adamczyk. Dziennikarzom została przedstawiona publikacja i historia jej powstania oraz inne rezultaty projektu Konstelacja Lwa , czyli pierwszego na polskich uczelniach wyższych kompleksowego programu adaptacyjnego dla studentów mających problemy psychiczne.

Program wraz z publikacją „Moja wędrówka" ma również na celu znaczące podniesienie świadomości środowiska akademickiego w zakresie problemów psychicznych i ich konsekwencji dla procesu studiowania oraz zainicjowanie debaty w tej sprawie. Częściowo dyskusja ta będzie widoczna dla wszystkich na forum Konstelacji Lwa, które jest pierwszym miejscem w polskim Internecie, gdzie taka dyskusja będzie się odbywać.

Mamy nadzieję, że zainspiruje to także inne uczelnie do zainteresowania się tym tematem, ponieważ liczba studentów z problemami psychicznymi rośnie, a tabu jakie otacza osoby chorujące jest ogromne. Chcielibyśmy postawić wspólnie choćby mały krok na drodze do większego zrozumienia ich problemów, tolerancji i umożliwienia studiowania pomimo choroby.

Pan Rektor zadeklarował, że Uniwersytet Jagielloński konsekwentnie wdrażał będzie politykę wyrównywania szans w stosunku do wszystkich grup osób niepełnosprawnych i zamierza pozostać w awangardzie instytucji działających na rzecz partycypacji tych osób w życiu społecznym.

Zdjęcie maskotki lwa wśród książek Moja wędrówka
Promocja książki "Moja wędrówka"

Data opublikowania: 03.06.2011
Osoba publikująca: Magdalena Cielecka