Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wydarzenia

Archiwum

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj:

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

poniedziałek, wtorek i czwartek w godzinach 10.00 - 15.00 
​środa - dzień wewnętrzny
piątek w godzinach 10.00 - 14.00

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pokazy filmowe z audiodeskrypcją

Termin: 23.11.2010 - 24.11.2010
Miejsce: Kraków, Kino Rotunda, ul. Oleandry 1
Organizator: Katedra UNESCO do Badań nad Przekładem i Komunikacją Międzykulturową UJ, Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych UJ

Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych UJ wraz z Katedrą UNESCO do Badań nad Przekładem i Komunikacją Międzykulturową UJ serdecznie zapraszają na pokaz filmów z audiodeskrypcją przeznaczony szczególnie dla osób niewidomych.  Na dwudniowe seanse filmowe składają się etiudy studenckie uzupełnione dodatkowym komentarzem pojawiającym się między dialogami, który umożliwi osobom niewidomym samodzielną interpretację niedostępnego do tej pory przekazu wizualnego.

Pokazowi towarzyszyć będzie wystawa przygotowana przez Biuro, które  zaprezentuje nowoczesne technologie wspierające osoby niewidome i słabowidzące w zdobywaniu wiedzy na studiach, a później na otwartym rynku pracy. Celem wystawy jest przedstawienie ewolucji sprzętu dla osób niewidomych od dłutka, przez mechaniczne maszyny do pisania, aż do współczesnych monitorów i notatników brajlowskich. Pokaz o charakterze interaktywnym będzie dostosowany do potrzeb osób niewidomych i słabowidzących.

Wydarzenie odbędzie się 23 i 24 listopada (wtorek i środa) o godzinie 18.00 w Kinie Rotunda, przy ul. Oleandry 1, w dolnej sali.

Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy!

Data opublikowania: 03.06.2011
Osoba publikująca: Marta Bylica