Konferencja "Odpowiedzialny biznes i niepełnosprawność – strata czy zysk?"

Termin: 20.10.2011
Miejsce: Sala im. Bobrzyńskiego w Collegium Maius UJ, Kraków
Organizator: Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych, Biuro Karier, konsorcjum projektu DARE 2
Kontakt: tel. 12 424 29 50, e-mail: bon@uj.edu.pl

20 października tego roku Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych UJ wraz z Biurem Karier UJ oraz konsorcjum projektu DARE 2 zorganizowało międzynarodową konferencję „Odpowiedzialny biznes i niepełnosprawność – strata czy zysk?", która odbyła się w Sali im. Bobrzyńskiego w Collegium Maius UJ.

Podczas tego wydarzenia zostało zaprezentowanych kilka ważnych, przy tym wrażliwych i jak dotąd pomijanych w środowisku biznesowym tematów. Organizatorzy wspólnie z uczestnikami konferencji zastanowiali się dlaczego zagadnienie niepełnosprawności w odniesieniu do społecznej odpowiedzialności biznesu jest tak często marginalizowane. Dlaczego zatrudnianie osób niepełnosprawnych posiadających kompetencje zawodowe wciąż stanowi niebywałe wyzwanie dla polskich przedsiębiorców? Jaki ma to wpływ na zysk firmy?

Złożoność problematyki powoduje, że nie ma prostych i jednoznacznych odpowiedzi na te pytania, ale podjęcie tego tematu w szerszym gronie specjalistów i osób zainteresowanych zagadnieniem CSR było okazją do refleksji i szansą na zmiany.

Rezultaty konferencji - prezentacje mówców oraz wnioski z dyskusji w konwencji cafe znajdują się na stronie www.odpowiedzialnybiznes.dareproject.eu.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzin strony!

Partnerzy:
Uniwersytet Islandzki z Reykjaviku
Uniwersytet Pierre i Marie Curie w Paryżu
Cypryjskie Stowarzyszenie Edukacji Osób Dorosłych
Koncern międzynarodowy Thales z siedzibą w Paryżu
Firma Learning-Difference Ltd z Wielkiej Brytanii

Patronat honorowy:
Rzecznik Praw Obywatelskich RP Prof. Irena Lipowicz
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego Prof. Karol Musioł
Rektor Uniwersytetu Islandzkiego Dr Kristin Ingolfsdottir

Patronat medialny:
Miesięcznik Uniwersytetu Jagiellońskiego „Alma Mater"