Archiwum Wydarzeń

Targi Edukacyjne w Krakowie

14.02.2014
Zapraszamy na Targi Edukacyjne, które w tym roku upłyną pod hasłem "Wybierz swój kierunek!" Na miejscu prezentować się będą polskie i zagraniczne placówki edukacyjne. Na stanowisku Uniwersytetu Jagiellońskiego będą obecni przedstawiciele poszczególnych wydziałów i jednostek uczelni, którzy z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie Wasze pytania.
więcej o Targi Edukacyjne w Krakowie

Dzień Otwarty UJ

20.01.2016
Zapraszamy na Dzień Otwarty Uniwersytetu Jagiellońskiego, który odbędzie się 8 marca 2013 roku (piątek). Podczas tego dnia czeka na Was wiele atrakcji: wykłady otwarte, prezentacje poszczególnych wydziałów, spotkania z wykładowcami i studentami, stoiska wydziałów i organizacji studenckich, odpowiedzi na nurtujące pytania oraz rozwianie wszelkich wątpliwości w temacie: „studia – najlepsze młodzieńcze lata", „jak może wyglądać moja przyszłość?".
więcej o Dzień Otwarty UJ

14.10.2015
Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Piotra i Marii Curie z Paryża oraz międzynarodowa firma Thales z siedzibą we Francji, w wyniku podpisanego porozumienia, opracowały innowacyjny kurs e-learningowy zwiększający świadomość kadry kierowniczej w zakresie niepełnosprawności.
więcej o „Space of inclusion" - innowacyjny kurs e-learningowy dla kadry kierowniczej i menedżerów

Stacja Konstelacja

28.06.2013
Zachęcamy do skorzystania z inicjatywy Stacja Konstelacja. Są jeszcze wolne miejsca na dyżury, dlatego zapraszamy każdego, kto czuje bagaż nagromadzonego napięcia, stresu czy innych problemów utrudniających studiowanie lub pracę. Można przyjść i porozmawiać o tym z zaufaną osobą. Nie trzeba mieć żadnego dokumentu poświadczającego trudności zdrowotne.
więcej o Stacja Konstelacja

Kampania antydyskryminacyjna we Francji

28.06.2013
W ubiegłym tygodniu (29 stycznia br.) kierownik BON UJ Ireneusz Białek wziął udział w inauguracji kampanii antydyskryminacyjnej we Francji, której celem jest wyczulenie środowisk akademickich na jeszcze większe otwarcie się wobec potrzeb osób niepełnosprawnych.
więcej o Kampania antydyskryminacyjna we Francji

06.06.2016
Uprzejmie informujemy, że 10 grudnia 2012 r. ukazało się zarządzenie Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego w sprawie dostosowania procesu kształcenia do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz osób znajdujących się w szczególnej sytuacji zdrowotnej.
więcej o Zarządzenie Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego w sprawie dostosowania procesu kształcenia do potrzeb osób niepełnosprawnych

Wystawa japońskiej kultury samurajskiej dostępna dla osób niewidomych

20.04.2016
10 grudnia br. w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej "Manggha" zostanie otwarta ścieżka zwiedzania wystawy „Skarbiec wiernych wasali. Dramat 47 roninów" dla osób niewidomych i słabowidzących. Muzeum przygotowało pięć reliefów wykonanych na podstawie drzeworytów znanych japońskich artystów oraz replikę zbroi samurajskiej do zapoznawania się poprzez dotyk.
więcej o Wystawa japońskiej kultury samurajskiej dostępna dla osób niewidomych