Archiwum Wydarzeń

Kampania antydyskryminacyjna we Francji

28.06.2013
W ubiegłym tygodniu (29 stycznia br.) kierownik BON UJ Ireneusz Białek wziął udział w inauguracji kampanii antydyskryminacyjnej we Francji, której celem jest wyczulenie środowisk akademickich na jeszcze większe otwarcie się wobec potrzeb osób niepełnosprawnych.
więcej o Kampania antydyskryminacyjna we Francji

06.06.2016
Uprzejmie informujemy, że 10 grudnia 2012 r. ukazało się zarządzenie Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego w sprawie dostosowania procesu kształcenia do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz osób znajdujących się w szczególnej sytuacji zdrowotnej.
więcej o Zarządzenie Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego w sprawie dostosowania procesu kształcenia do potrzeb osób niepełnosprawnych

Wystawa japońskiej kultury samurajskiej dostępna dla osób niewidomych

20.04.2016
10 grudnia br. w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej "Manggha" zostanie otwarta ścieżka zwiedzania wystawy „Skarbiec wiernych wasali. Dramat 47 roninów" dla osób niewidomych i słabowidzących. Muzeum przygotowało pięć reliefów wykonanych na podstawie drzeworytów znanych japońskich artystów oraz replikę zbroi samurajskiej do zapoznawania się poprzez dotyk.
więcej o Wystawa japońskiej kultury samurajskiej dostępna dla osób niewidomych

Konferencja „Rozwój e-edukacji w ekonomicznym szkolnictwie wyższym"

13.06.2016
Zapraszamy na IX ogólnopolską konferencję „Rozwój e-edukacji w ekonomicznym szkolnictwie wyższym", która odbędzie się 22 listopada na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Podczas konferencji zostaną poruszone tematy związane m.in. z e-learningiem, narzędziami współczesnej edukacji, e-podręcznikami oraz uniwersyteckimi kursami internetowymi.
więcej o Konferencja „Rozwój e-edukacji w ekonomicznym szkolnictwie wyższym"

Tydzień Jakości Kształcenia na Uniwersytecie Jagiellońskim

14.02.2014
26 listopada rozpocznie się na Uniwersytecie Jagiellońskim Tydzień Jakości Kształcenia (TJK). To pięciodniowe wydarzenie, adresowane do wszystkich członków społeczności akademickiej. Jego celem jest przedstawienie wielowymiarowości działań projakościowych i dyskusja na ich temat. Tydzień Jakości Kształcenia jest organizowany na Uniwersytecie Jagiellońskim po raz pierwszy. Będzie realizowany na dwóch poziomach - przez pierwsze cztery dni na poziomie lokalnym, wydziałów lub instytutów, a w ostatnim dniu na poziomie centralnym (wtedy odbędzie się konferencja zamykająca TJK). Więcej informacji, w tym m.in. opis lokalnych wydarzeń i formularz rejestracji na konferencję, jest dostępnych na stronie internetowej: http://www.jakosc.uj.edu.pl/tjk2012.
więcej o Tydzień Jakości Kształcenia na Uniwersytecie Jagiellońskim

Promocja "Wiadomości o Równości" na UJ

20.06.2016
W ubiegłym tygodniu na naszej uczelni odbyła się promocja nowego wydawnictwa BON UJ „Wiadomości o Równości". Jest to pierwsza z czterech publikacji omawiających prawa wynikające z Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych, które są naszym zdaniem istotne dla studentów oraz ich wykładowców. Wydawnictwo prezentowane było w Collegium Novum UJ, Collegium Medicum UJ, Collegium Maius UJ i w BON UJ wraz z portalem edukacyjnym DAReLearning.eu. Otrzymaliśmy wiele pytań, spostrzeżeń i komentarzy od nauczycieli akademickich i pracowników administracji uczelni, za co dziękujemy.
więcej o Promocja "Wiadomości o Równości" na UJ

"Wiadomości o Równości"

20.04.2016
Ukazał się już pierwszy numer nowego wydawnictwa BON UJ pt: „Wiadomości o Równości". Seria czterech publikacji pod tym tytułem będzie dotyczyć równego traktowania osób niepełnosprawnych, zwłaszcza w świetle ratyfikowanej we wrześniu w Polsce Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych. Pierwszy numer „Wiadomości o Równości" dotyczy dostępu do kultury i został objęty patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
więcej o "Wiadomości o Równości"