Archiwum Wydarzeń

Konferencja „Rozwój e-edukacji w ekonomicznym szkolnictwie wyższym"

13.06.2016
Zapraszamy na IX ogólnopolską konferencję „Rozwój e-edukacji w ekonomicznym szkolnictwie wyższym", która odbędzie się 22 listopada na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Podczas konferencji zostaną poruszone tematy związane m.in. z e-learningiem, narzędziami współczesnej edukacji, e-podręcznikami oraz uniwersyteckimi kursami internetowymi.
więcej o Konferencja „Rozwój e-edukacji w ekonomicznym szkolnictwie wyższym"

Tydzień Jakości Kształcenia na Uniwersytecie Jagiellońskim

14.02.2014
26 listopada rozpocznie się na Uniwersytecie Jagiellońskim Tydzień Jakości Kształcenia (TJK). To pięciodniowe wydarzenie, adresowane do wszystkich członków społeczności akademickiej. Jego celem jest przedstawienie wielowymiarowości działań projakościowych i dyskusja na ich temat. Tydzień Jakości Kształcenia jest organizowany na Uniwersytecie Jagiellońskim po raz pierwszy. Będzie realizowany na dwóch poziomach - przez pierwsze cztery dni na poziomie lokalnym, wydziałów lub instytutów, a w ostatnim dniu na poziomie centralnym (wtedy odbędzie się konferencja zamykająca TJK). Więcej informacji, w tym m.in. opis lokalnych wydarzeń i formularz rejestracji na konferencję, jest dostępnych na stronie internetowej: http://www.jakosc.uj.edu.pl/tjk2012.
więcej o Tydzień Jakości Kształcenia na Uniwersytecie Jagiellońskim

Promocja "Wiadomości o Równości" na UJ

20.06.2016
W ubiegłym tygodniu na naszej uczelni odbyła się promocja nowego wydawnictwa BON UJ „Wiadomości o Równości". Jest to pierwsza z czterech publikacji omawiających prawa wynikające z Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych, które są naszym zdaniem istotne dla studentów oraz ich wykładowców. Wydawnictwo prezentowane było w Collegium Novum UJ, Collegium Medicum UJ, Collegium Maius UJ i w BON UJ wraz z portalem edukacyjnym DAReLearning.eu. Otrzymaliśmy wiele pytań, spostrzeżeń i komentarzy od nauczycieli akademickich i pracowników administracji uczelni, za co dziękujemy.
więcej o Promocja "Wiadomości o Równości" na UJ

"Wiadomości o Równości"

20.04.2016
Ukazał się już pierwszy numer nowego wydawnictwa BON UJ pt: „Wiadomości o Równości". Seria czterech publikacji pod tym tytułem będzie dotyczyć równego traktowania osób niepełnosprawnych, zwłaszcza w świetle ratyfikowanej we wrześniu w Polsce Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych. Pierwszy numer „Wiadomości o Równości" dotyczy dostępu do kultury i został objęty patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
więcej o "Wiadomości o Równości"

Konferencja "Z dysleksją przez całe życie - dobre praktyki"

12.11.2012
Serdecznie zapraszamy na pierwszą konferencję naukową poświęconą zagadnieniu dysleksji - "Z dysleksją przez całe życie - dobre praktyki". W ramach konferencji odbędą się interesujące wykłady plenarne i warsztaty. Głos zabierze także nasza konsultantka ds. studenckich, Maria Libiszewska, która zaprezentuje ofertę wsparcia dydaktycznego dla studentów z dysleksją, proponowaną na Uniwersytecie Jagiellońskim.
więcej o Konferencja "Z dysleksją przez całe życie - dobre praktyki"

Mistrzostwa Polski Szkół Wyższych Osób Niepełnosprawnych w pływaniu

04.02.2013
W dniach 11-13 maja 2012 roku w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Polski Szkół Wyższych Osób Niepełnosprawnych w pływaniu. Uniwersytet Jagielloński reprezentowało dziesięciu uczestników: cztery zawodniczki i sześciu zawodników. W punktacji drużynowej reprezentacja UJ na osiemnaście startujących uczelni, w tym ekipy z Węgier i Czech zajęła trzecie miejsce z wynikiem: pięć medali złotych, jeden medal srebrny, dwa medale brązowe. Trenerami prowadzącymi sekcje UJ studentów niepełnosprawnych byli Pan Jerzy Buwaj i Pan Michał Syryca.
więcej o Mistrzostwa Polski Szkół Wyższych Osób Niepełnosprawnych w pływaniu

Zapraszamy na obóz sportowo-rekreacyjny

14.02.2014
Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Biuro Sportu Uniwersytetu Jagiellońskiego organizują wspólnie po raz drugi obóz sportowo-rekreacyjny dla sportowców, członków KU AZS UJ oraz studentów i doktorantów niepełnosprawnych. Obóz odbędzie się w dniach 23-30.09.2012 r. w miejscowości Wilkasy, w Centralnym Ośrodku Sportu Akademickiego.
więcej o Zapraszamy na obóz sportowo-rekreacyjny