Archiwum Wydarzeń

Festiwal Nauki 2012

15.05.2012
Tym razem z okazji organizowanego Festiwalu Nauki spotkamy się na krakowskim Rynku w dniach 10-12 maja 2012 roku, gdzie odbędzie się tradycyjnie Festyn Nauki z udziałem różnych krakowskich uczelni. W naszym namiocie, jak co roku, będzie można zobaczyć wiele ciekawych przedmiotów i dowiedzieć się, jak są one wykorzystywane w edukacji. Dla odwiedzających nie zabraknie konkursów i niespodzianek
więcej o Festiwal Nauki 2012

Konferencja we Wrocławiu

14.02.2014
2 grudnia Rzecznik Praw Obywatelskich RP Prof. Irena Lipowicz oraz Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz zorganizowali konferencję „Równe szanse w dostępie do edukacji osób z niepełnosprawnością. Dylematy, doświadczenia, dobre praktyki".
więcej o Konferencja we Wrocławiu

Przyjdź na Giełdę Pracy dla osób niepełnosprawnych

24.01.2012
Czy wyobrażasz sobie spotkanie z pracodawcą, dla którego Twoja niepełnosprawność nie ma znaczenia?
więcej o Przyjdź na Giełdę Pracy dla osób niepełnosprawnych

Konferencja "Odpowiedzialny biznes i niepełnosprawność – strata czy zysk?"

14.02.2014
20 października tego roku Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych UJ wraz z Biurem Karier UJ oraz konsorcjum projektu DARE 2 zorganizowało międzynarodową konferencję „Odpowiedzialny biznes i niepełnosprawność – strata czy zysk?", która odbyła się w Sali im. Bobrzyńskiego w Collegium Maius UJ.
więcej o Konferencja "Odpowiedzialny biznes i niepełnosprawność – strata czy zysk?"

Konferencja "Mit Szaleństwa"

25.10.2011
Zapraszamy serdecznie na ogólnopolską konferencję ekspercko-studencką "Mit Szaleństwa - socjokulturowe uwarunkowania zaburzeń psychicznych". Celem konferencji jest przybliżenie szerszemu gronu zagadnienia "szaleństwa" jako przestrzeni wykraczającej poza kategorię "normalności".
więcej o Konferencja "Mit Szaleństwa"

Obóz sportowo-rekreacyjny

14.02.2014
Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Biuro Sportu Uniwersytetu Jagiellońskiego organizują wspólnie obóz sportowo-rekreacyjny dla sportowców - członków KU AZS UJ i grupy studentów niepełnosprawnych. Obóz odbędzie się w dniach 21 - 28.09.2011 r. w miejscowości Kamienica, w ośrodku – „Dworek Gorce" Organizatorzy pokrywają wszelkie koszty związane z wyjazdem tj. nocleg, wyżywienie, koszty transportu oraz wszelkie zajęcia dydaktyczno – sportowe, w tym usługi specjalistyczne dla osób niepełnosprawnych.
więcej o Obóz sportowo-rekreacyjny

Pokazy filmowe z audiodeskrypcją

03.06.2011
Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych UJ wraz z Katedrą UNESCO do Badań nad Przekładem i Komunikacją Międzykulturową UJ serdecznie zapraszają na pokaz filmów z audiodeskrypcją przeznaczony szczególnie dla osób niewidomych. Na dwudniowe seanse filmowe składają się etiudy studenckie uzupełnione dodatkowym komentarzem pojawiającym się między dialogami, który umożliwi osobom niewidomym samodzielną interpretację niedostępnego do tej pory przekazu wizualnego.
więcej o Pokazy filmowe z audiodeskrypcją