Archiwum Wydarzeń

Salon Edukacyjny Perspektywy 2011

14.02.2014
W dniach 3-5 marca 2011 roku w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbył się XV Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy, w czasie którego wielu młodych ludzi mogło zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną różnych krajowych i zagranicznych uczelni. Wśród ponad 300 wystawców były obecne również szkoły średnie, policealne, językowe oraz wydawnictwa edukacyjne i producenci pomocy naukowych.
więcej o Salon Edukacyjny Perspektywy 2011

Studencki Integracyjny Piknik Lotniczy

14.02.2014
29 maja b.r. już po raz kolejny na krakowskich Błoniach odbył się Piknik Lotniczy. Impreza została zorganizowana w ramach XII Tygodnia Osób Niepełnosprawnych „Kocham Kraków z wzajemnością". Na uczestników Pikniku czekało wiele atrakcji: m.in. tandemowe skoki spadochronowe, loty turystyczno-krajobrazowe helikopterem MI-8, konkursy i zabawy integracyjne, mini-kurs języka migowego.
więcej o Studencki Integracyjny Piknik Lotniczy

14.02.2014
14 kwietnia 2011 roku w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych UJ zorganizowało warsztaty edukacyjne „Przerwijmy tabu – uczelnia wyższa wobec problemu zaburzeń psychicznych". Po raz pierwszy w Polsce problem zaburzeń psychicznych wśród studentów został poruszony w tak szeroki i kompleksowy sposób.
więcej o Warsztaty edukacyjne „Przerwijmy tabu – uczelnia wyższa wobec problemu zaburzeń psychicznych"

Wystawa Joanny Pawlik "Balans"

14.02.2014
5 grudnia 2010 roku w Galerii Bunkier Sztuki odbyło się uroczyste otwarcie wystawy Joanny Pawlik "Balans". Wystawa w wyjątkowy sposób przedstawia kobiety niepełnosprawne ruchowo i pokazuje jak ta niepełnosprawność oddziałuje na pojmowanie własnej cielesności.
więcej o Wystawa Joanny Pawlik "Balans"

Festiwal Nauki 2011

14.02.2014
W dniach 12-14 maja b.r. na krakowskim Rynku już po raz jedenasty odbył się Festiwal Nauki. Jak co roku, był on doskonałą okazją do zapoznania się z imponującymi osiągnięciami w obszarze edukacji. Studenci z wielu krakowskich uczelni prezentowali ciekawe eksperymenty naukowe poprzez dobrą zabawę.
więcej o Festiwal Nauki 2011