20210520

Konferencja „Zarządzanie zasobami nauki i dydaktyki w otwartym dostępie – standardy, narzędzia, dobre praktyki”.

Data: 20.05.2021 - 21.05.2021
Czas rozpoczęcia: 9:30
Miejsce: online
Organizator: Biblioteka Jagiellońska
Kontakt: Biuro organizatora: konferencja@otwartanauka.eu
Witryna internetowa: https://otwartanauka.eu/

Wraz z Biblioteką Jagiellońska w Krakowie serdecznie zapraszamy na ogólnopolską konferencję „Zarządzanie zasobami nauki i dydaktyki w otwartym dostępie – standardy, narzędzia, dobre praktyki”.

Konferencja odbędzie się w dniach 20-21 maja 2021 r., w formule zdalnego dostępu, za pośrednictwem platformy streamingowej. Wydarzenie ma charakter otwarty, udział jest bezpłatny. Konferencja skierowana jest do pracowników naukowych, doktorantów, studentów, bibliotekarzy oraz przedstawicieli instytucji działających w obszarach związanych z sektorem nauki.

Podczas wydarzenia odbędzie się wiele referatów, prezentacji i dyskusji podejmujących tematy dotyczące m.in. zarządzania cyfrowymi zasobami naukowo-dydaktycznymi, roli i znaczenia otwartych archiwów, kompetencji menadżerów cyfrowych kolekcji oraz perspektyw w realizacji idei otwartej nauki.

Drugiego dnia konferencji, jedna z sesji będzie poświęcona otwartości nauki dla osób z niepełnosprawnościami. W jej ramach pracownicy DON przygotowali dwa wystąpienia:

- Otwarty, ale czy dostępny? O dostępności dla osób z niepełnosprawnościami słów kilkaMałgorzata Perdeus Białek, Katarzyna Pyryt

- Dostępna grafika dotykowa. O procesie powstawania adaptacji grafik dla osób z niepełnosprawnością wzrokuMarta Bylica, Joanna Dzięglewska, dr Lech Kolasiński (Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie)

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu „Repozytorium otwartego dostępu do dorobku naukowego i dydaktycznego UJ”.

Więcej informacji o konferencji na stronie www.otwartanauka.eu

Zapraszamy do udziału!

Lista wydarzeń

Wystawa "Różni-Równi"

Wystawa "Różni-Równi"

W dniach 14-18 października br. u nas, w Collegium Paderevianum, na IV piętrze można było zobaczyć wystawę „Różni-Równi” przygotowaną przez studentów wzornictwa z Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.
wydarzenie

Spotkanie z Ekspertkami ZUS: ZUS dla studenta, czyli co powinieneś wiedzieć o ubezpieczeniach społecznych

Dział ds. Osób Niepełnosprawnych UJ i Biuro Karier UJ zapraszają na bezpłatne spotkanie z Przedstawicielkami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, organizowane w ramach Dnia Osób z Niepełnosprawnością 2018 – Sięgnij po sukces.
wydarzenie

Konferencja Odpowiedzialne wsparcie a zrównoważony rozwój

Naszym celem jest wspólna refleksja nad zmianą paradygmatu spojrzenia na niepełnosprawność oraz dyskusja nad przekształceniem systemu wsparcia z mocno socjalnego na promujący postawy kreatywne i proaktywne.

Ruszyła Stacja Konstelacja

W roku akademickim 2017/2018 na Uniwersytecie Jagiellońskim ruszyła kolejna edycja programu wsparcia profilaktyki zdrowia psychicznego pod nazwą „Stacja Konstelacja”.

Autyzm - Od nauki do praktyki

23-25 września odbędzie się druga edycja konferencji "Autyzm - Od nauki do praktyki" organizowanej przez Instytut Psychologii UJ.