Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Szkolenia

Dla pracowników

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj:

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

poniedziałek, wtorek i czwartek w godzinach 10.00 - 15.00 
​środa - dzień wewnętrzny
piątek w godzinach 10.00 - 14.00

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Szkolenia

Z myślą o nauczycielach akademickich Uniwersytetu Jagiellońskiego zainteresowanych poszerzeniem kompetencji dydaktycznych o problematykę kształcenia osób z różnorodnymi niepełnosprawnościami, Dział ds. Osób Niepełnosprawnych UJ, przygotował program warsztatów stacjonarnych oraz w formule zdalnego nauczania. Uzupełnia je tematyczny portal edukacyjny poświęcony kształceniu osób niepełnosprawnych w szkolnictwie otwartym, który jest dostępny dla wszystkich zainteresowanych nauczycieli pod linkiem: www.DareLearning.eu.

Oferta szkoleń pogłębiających świadomość niepełnosprawności skierowana jest również do pracowników administracyjnych UJ, którzy chcieliby nabyć lub rozwinąć umiejętności w zakresie bezpośredniego kontaktu z osobami posiadającymi różne rodzaje niepełnosprawności.
 
Istnieje także możliwość zorganizowania szkolenia dla pracowników UJ w odpowiedzi na pojawiające się w danym momencie potrzeby osób zainteresowanych, np. wynikające z obecności studenta niepełnosprawnego na danym kierunku studiów.
 

Osoby zainteresowane udziałem w takim szkoleniu proszone są o kontakt z trenerką: malgorzata.perdeus-bialek@uj.edu.pl

Rejestracji na platformę zdalnego nauczania DARe-Learning można dokonać tutaj.

Nauczycieli akademickich Uniwersytetu Jagiellońskiego zachęcamy do skorzystania ze szkoleń w zakresie adaptowania materiałów dydaktycznych w wersji elektronicznej do potrzeb osób z niepełnosprawnością wzroku.

Szkolenie takie umożliwi Państwu  samodzielne przygotowywanie materiałów (prezentacji, tekstów, ćwiczeń) tak, aby osoby niewidome czy słabowidzące mogły bez przeszkód się z nimi zapoznać, a w przypadku zadań czy ćwiczeń – również je rozwiązać. W trakcie szkolenia uczestnik będzie miał również możliwość zapoznania się ze specjalistycznym sprzętem i oprogramowaniem używanym przez osoby z niepełnosprawnością wzroku do obsługi komputera oraz odczytywania materiałów drukowanych.

Osoby zainteresowane takim szkoleniem proszone są o kontakt z Katarzyną Pyryt, e-mail: katarzyna.pyryt@uj.edu.pl