poniedziałek, wtorek i czwartek w godzinach 10.00 - 15.00
środa - dzień wewnętrzny
piątek w godzinach 10.00 - 14.00
Widok zawartości stron
Szkolenia z technologii wspierających
Widok zawartości stron
Widok zawartości stron
Widok zawartości stron
Widok zawartości stron
Widok zawartości stron
Szkolenia z technologii wspierających
Studentom oferujemy szkolenia z zakresu obsługi komputera za pomocą programów udźwiękawiających i/lub powiększających. Dodatkowo proponujemy szkolenia mające na celu ułatwienie pracy z podstawowymi arkuszami kalkulacyjnymi (MS Excel) i edytorami tekstu (MS Word) za pomocą programów udźwiękawiających. W ramach szkoleń student ćwiczy poruszanie się po programie, poznaje przydatne skróty klawiszowe oraz wykorzystuje je w prostych przykładach.
Istnieje również możliwość przygotowania innego wsparcia technologicznego w zależności od potrzeb studenta wynikających z niepełnosprawności.
Nauczycieli zapraszamy na szkolenia w zakresie zasad adaptacji materiałów dydaktycznych dla osób niewidomych i słabowidzących. Dodatkowo możliwa jest prezentacja działania programów umożliwiających osobom niewidomym oraz słabowidzącym korzystanie z komputera.
Przykładowe darmowe programy:
T-Bar – kolorowa nakładka ułatwiająca koncentrację na wybranym obszarze
Stickies – „karteczki" z przypomnieniami ułatwiające zarządzanie czasem
Balabolka – program posiadający wiele możliwości przeznaczony głównie dla osób z trudnościami w uczeniu się.
Dzięki darmowym syntezatorom mowy umożliwia stworzenie z pliku tekstowego pliku audio. Tekst napisany bądź skopiowany do programu można również odsłuchać bezpośrednio w nim. Ponadto program posiada funkcję sprawdzania ortografii oraz szereg opcji pozwalających na dostosowanie interfejsu do preferencji użytkownika, np. kolor czcionki, tła, podświetlenia wyrazów aktualnie czytanych bądź już odczytanych. W trybie online może korzystać ze słowników Google'a.
Q-Typing – program do nauki bezwzrokowego pisania na klawiaturze
Audacity – edytor i rekorder dźwięku