Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Publikacje

Adaptowanie publikacji naukowych do potrzeb osób z niepełnosprawnością wzroku

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

poniedziałek, wtorek i czwartek w godzinach 10.00 - 15.00 
​środa - dzień wewnętrzny
piątek w godzinach 10.00 - 14.00

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj:

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Odpowiedzialne wsparcie a zrównoważony rozwój

Publikacja szczegółowo omawia siedem zasad wsparcia edukacyjnego oraz ilustruje każdą zasadę odpowiednimi studiami przypadku.

okładka publikacjiPrzewodnik po zasadach wsparcia edukacyjnego umożliwia innym uczelniom zapoznanie się z doświadczeniami Uniwersytetu Jagiellońskiego we wdrażaniu racjonalnych adaptacji.

Publikacja ta jest istotnym źródłem wiedzy dla wszystkich zainteresowanych edukacją włączającą, zwłaszcza wdrażaną w szkolnictwie wyższym w zgodzie z przepisami prawa oraz zapisami Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych. Wydawnictwo to w szczególny sposób polecamy pracownikom jednostek specjalistycznych takich jak biura ds. osób niepełnosprawnych, ale także działom nauczania i nauczycielom akademickim, których współpraca jest niezbędna dla prawidłowego przebiegu procesu dydaktycznego osób z niepełnosprawnościami.

Publikacja Odpowiedzialne wsparcie a zrównoważony rozwój jest objęta licencją Creative Commons Uznanie autorstwa – Użycie niekomercyjne – Bez utworów zależnych 3.0 Polska

Pliki do pobrania
pdf
Odpowiedzialne wsparcie PDF
docx
Odpowiedzialne wsparcie DOC